🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

"Piękna nasza Polska cała" w Przedszkolu nr 264 Pluszowego Misia

Wpis dodał(a) Katrzyna Aranowska ponad 7 lat temu · 374 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Realizacja projektu „Piękna Nasza Polska Cała”
Przedszkole nr 264 „Pluszowego Misia” wzięło udział we wspaniałym projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”.
Podczas projektu dzieci miały przyjemność podążać śladami historii Polski podczas realizacji wszystkich zadań związanych
z projektem, który miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz zdobywanie wiedzy na temat kultury i obyczajów Polskich. W realizację zadań zaangażowały się najstarsze grupy z naszego przedszkola oraz ich rodzice.
Podczas projektu placówka realizowała poniższe zadania:
Zadanie 1
Zaśpiewanie hymnu podczas apelu zorganizowanego 9 listopada, włączając się równocześnie w akcję
„Rekord dla Niepodległej”.
Zadanie 2
Przygotowanie uroczystego apelu z okazji 11 listopada z udziałem zaproszonych gości. (Załącznik scenariusz)
Zadanie 3
Nauka piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „Piechota” , „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „ Polska”.
Zadanie 4
W grupach dzieci uczyły się tańca ludowego podczas zajęć.
Zadanie 5
Nauczyliśmy się wierszy pt. „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy.
Zadanie 6
W każdej z dziewięciu sal panie nauczycielki przygotowały piękne kąciki patriotyczne, na holu w przedszkolu powieszono tablicę z informacją o projekcie realizowanym w naszej placówce, cały korytarz był w barwach biało- czerwonych.
Zadanie 7
Podczas projektu dzieci uczestniczyły w zabawach ludowych takich jak: Jawor, jawor jaworowi ludzie, Gąski, gąski do domu, Mam chusteczkę haftowaną.
Zadanie 8
Wykonano prezentacje multimedialną „Na skrzydłach historii”.
Zadanie 11
Wysłaliśmy pocztówki swojej miejscowości „Piękna nasza Polska cała”.
Zadanie 12
Wybraliśmy się na pocztę aby wysłać pocztówki „Kartki dla Bohaterów”.
Zadanie 13
W naszym przedszkolu zorganizowano konkurs „Mody Patriotycznej”. Dzieci wystąpiły zarówno w wersji eleganckiej jak
i sportowej.
Zadanie 14
Na terenie ogrodu przedszkolnego zasadzono również „Drzewo pamięci”.
Zadanie 15
Zorganizowano konkurs fotograficzny pt. „To wszystko Polska”. Do naszej placówki napłynęły prace z całej Polski.
Następnie jury wyłoniło zwycięzców i wręczyło nagrody.
Zadanie 16
Nasze grupy „zerówkowe” wybrały się na wycieczkę „ Szlakiem Historii” po naszej warszawskiej starówce.
Zadanie 17
Odbył się Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię, Polsko”
Jako dodatkowe zadanie Nasze Przedszkole zorganizowało rajd rowerowy pod hasłem „ „100-rowerów dla Niepodległej”
w którym wzięli udział rodzice wraz z dziećmi.

Dołączone pliki

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Katrzyna Aranowska Wyślij wiadomość do Katrzyna Aranowska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Katrzyna Aranowska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera