Sprawozdanie z działań "Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) KAMILLA BER

Dzieci z Przedszkola Nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie dołączyły do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała” poprzez udział w różnych wydarzeniach organizowanych na terenie placówki i miasta Koszalina.

Dzieci z grupy II – Biedronki poznały zabawę ludową „Mam chusteczkę haftowaną” (zadanie nr 9). Natomiast Kotki – dzieci z grupy I posadziły „Drzewo Pamięci”, które przedszkole otrzymało od lokalnej firmy Eldorado (zadanie nr 16). Dzieci z całego przedszkola nauczyły się piosenki pt. „Jestem Polką i Polakiem”, a także wiersza „Kto Ty jesteś” ( zadanie nr 4 i 6). W każdej grupie i na holu przedszkola zorganizowano kącik „Piękna nasza Polska cała” ( zadanie nr 7). Placówka zorganizowała międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”, na który wpłynęło 28 prac z koszalińskich przedszkoli (zadanie nr 14). Dzieci z gr. V odbyły cykl wycieczek śladami historii Koszalina poznając zabytki i ciekawe miejsca (zadanie nr 18). Wysłały pocztówki bohaterom w ramach akcji http://bohaterom.pl/wyslij-kartke  (zadanie nr 13), brały udział w Biało-Czerwonym marszu dla Niepodległej – Przedszkolaki dla Ojczyzny oraz przygotowały Patriotyczną Biesiadę u Misia Uszatka, na którą zaprosili dostojnych gości: p. Sz. Kolińskiego, p. K. Próchnickiego, p. Krywuć i harcerzy z koszalińskiego hufca (zadanie nr 3). Dzieci z grupy III przygotowały Pokaz Mody Patriotycznej ( zadanie nr 15), a dzieci z gr. V nauczyły się tańczyć Krakowiaka ( zadanie nr 5). Na koniec uroczystości z okazji 100 lecia Niepodległości wszystkie przedszkolaki, zaproszeni goście i pracownicy odśpiewali 4 – zwrotkowy Hymn Polski – Bijąc rekord Polski (zadanie nr 1).

Wszystkie te działania wpisały się w wychowanie patriotyczne realizowane w przedszkolu, choć wyników nie da się zmierzyć. Jednak każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego powinien być przekonany, że zrobił wszystko , by otworzyć dziecięce serca i umysły na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących. Musi być pewien, że dzieci wiedzą, że są Polakami a Polska jest ich Ojczyzną. Wszystkie wyżej wymienione działania dążyły do tego, by ten cel został osiągnięty.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od KAMILLA BER

do KAMILLA BER