Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Michalina Skoczylas

Oddział Przedszkolny w Kolonii Lisowice należący do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie ze Szkołą Filialną w Kolonii Lisowice Publicznego Przedszkola w Raciszynie miał zaszczyt uczestniczyć w projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Dwie grupy przedszkolne 3-4latki i 5-6latki zrealizowały 12 zadań:

Zadanie nr 1: Obie grupy nauczyły się i zaśpiewały cztery zwrotki Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego.

Zadanie nr 3: Obie grupy przygotowały apel z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Występy obejrzały klasy I-III, nauczyciele, dyrekcja i rodzice dzieci.

Zadanie nr 4: Obie grupy nauczyły się piosenek patriotycznych: "Przybyli Ułani" oraz "Jesteśmy Polką i Polakiem"

Zadanie nr 5: Wszystkie przedszkolaki nauczyły się tańca ludowego - Krakowiaka, którego zaprezentowały podczas apelu z okazji 11 listopada.

Zadanie nr 6: Dzieci z obu grup nauczyły sie wiersza o tematyce patriotycznej pt :"Polska".

Zadanie nr 7: Młodsza grupa zorganizowała kącik patriotyczny na korytarzu placówki.

Zadanie nr 8: Starsza grupa wraz z rodzicami wykonała pracę plastyczną "Strój ludowy naszego regionu".

Zadanie nr 9: 5-6latki zostały zapoznane z zabawą ludową "Hola! Gąski do domu"

Zadanie nr 12: 5-6latki wykonały kartkę swojej miejscowości i wysłały ją do organizatorki projektu Pani Ludmiły Fabiszewskiej.

Zadanie nr 13: Młodsza grupa ze swoją panią napisały, ozdobiły i wysłały kartki Bohaterom.

Zadanie nr 15: W przedszkolu zorganizowano "Dzień Mody Patriotycznej". Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje stroje w pokazie.

Zadanie nr 16: Na placu przedszkola dzieci zasadziły "Drzewo Pamięci".

Udział w projekcie to była wspaniała przygoda i lekcja dla przedszkolaków.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Michalina Skoczylas

do Michalina Skoczylas