SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU - PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 40 W RZESZOWIE

Wpis dodał(a) LIDIA HUMAJ

,,Wesołki’’ to grupa dzieci 6 letnich. Pod kierunkiem nauczycielek Lidii Humaj  i Elżbiety Matraszek oraz  nauczycielek grup przedszkolnych: „Motylki”- Joanna Bar, Anna Cygan, pomocy rodziców, przy współpracy animatora kultury z domu kultury KRAK - Natalii Frankiewicz–Pilch w Rzeszowie zrealizowała 17 zadań.

Zadanie 1.

W dniu 9.11.2018  roku o godzinie 11.11 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 40 w Rzeszowie wspólnie z nauczycielkami zaśpiewały  4 zwrotki Hymnu Państwowego.

Zadanie 2.

21.11.2018 roku przeprowadzono zajęcia otwarte  o tematyce    patriotycznej   pt.  ”Symbole Narodowe’’. Dzieci przedstawiły rodzicom część artystyczną przygotowaną  z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.

Zadanie 3.

,,Wesołki‘’z okazji 11 listopada  przygotowały   uroczystość –apel wg własnego scenariusza. Również dzieci z grup: „Słoneczka”, „Biedronki” i „Motylki” zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały piękny taniec .

Zadanie nr4.

Dzieci z grupy ,,Wesołki’’ nauczyły się piosenki „Rodzinny kraj”. Zaprezentowały ją na: uroczystym apelu w dniu 9.11.2018 roku , podczas zajęć otwartych z rodzicami dnia 21.11.2018 roku, oraz na przeglądzie pieśni patriotycznej w Przedszkolu Publicznym nr 17 w Rzeszowie dnia 7.11.2018 roku.

Zadanie nr5.

,,Wesołki’’ dnia 17.10.2018 nauczyły się  ludowego tańca „Lasowiak”. Do realizacji tego zadania  zaangażowano rodzica, który oprócz nauki tego pięknego tańca zaprezentował  i omówił  ludowy strój rzeszowski.

Zadanie  nr 6.

Dzieci nauczyły się kilka wierszy o tematyce patriotycznej między innymi Trzy symbole”

Zadanie nr 7.

Przy współudziale rodziców, w grupie „Wesołki” zorganizowany został kącik patriotyczny „Piękna nasza Polska cała’’.

Zadanie nr 8.

,,Wesołki’’ wykonały pracę  plastyczną - Fotobudkę  na temat:,, Strój ludowy naszego regionu”.

Zadanie nr. 9.

,,Wesołki’’ również nauczyły się kilku zabaw ludowych. Jedna z nich     pt.„Ciuciubabka” została  wprowadzona  przez rodzica dziecka z grupy .

Zadanie  nr 12.

We wrześniu ,,Wesołki’’ wysłały  kartkę do pani Ludmiły Fabiszewskiej.

Zadanie nr 13.

Dzieci z grupy ,,Wesołki’’ pięknie napisały i ozdobiły pocztówki  w ramach akcji „Napisz kartkę bohaterom”.

Zadanie nr 14.

Nauczycielki z grupy „Wesołki” zorganizowały konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. ”Moja mała Ojczyzna”. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Zadanie nr 15 .

17.10.2018 roku w grupie ,,Wesołki’’ został zorganizowany ,,Pokaz Mody Patriotycznej’’. Również w tym dniu,  na Pokazie Mody Patriotycznej gościliśmy mamę dziecka, która prezentowała nam stój rzeszowski.

Zadnie nr 16.

,,Wesołki’’ wraz z  nauczycielką i panią dyrektor Reginą  Pasierb  zasadziły w ogrodzie przedszkolnym ,,Drzewko Pamięci”.

Zadanie nr18.

Dzieci z dwóch grup przedszkolnych „Wesołki” i „Motylki”  odbyły wycieczkę   do Rzeszowa aby poznać  zabytki miasta. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się  wśród dzieci Muzeum Podziemne w Rzeszowie.

Zadanie nr 19.

14.11.2018 roku w przedszkolu odbył się Turniej Wiedzy Patriotycznej  pt.,,Kocham Cię Polsko” w którym wzięły udział dzieci z dwóch grup przedszkolnych „Wesołki i Motylki”  oraz  dzieci z Przedszkola Publicznego nr 17 w Rzeszowie.

Zadnie nr 20.

11. 11.2018 roku odbyły się Zawody Sportowe ,,Biało-czerwoni”.

W imprezie tej  wzięły udział „Motylki” i „Wesołki” oraz dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola  Publicznego nr 17 w Rzeszowie.

Bardzo dziękujemy  za tak wspaniały projekt .

Serdecznie pozdrawiamy .

Nauczyciele i dzieci z Przedszkola Publicznego nr 40 w Rzeszowie

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od LIDIA HUMAJ

do LIDIA HUMAJ