Projekt - Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Końskich

Wpis dodał(a) Joanna Karasińska

Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Końskich wykonało 11 zadań z projektu (z 20 do wyboru):

1. Odśpiewanie Hymnu Polski – "Mazurka Dąbrowskiego" 09.11.2018 r.

Tego dnia biliśmy Rekord dla Niepodległej, wspólnie zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu. Tym sposobem wykonaliśmy zadanie 1 z listy zadań do wyboru.

2. Zorganizowanie apelu dnia 09.11. 2018 r. z okazji 11 listopada.

Do występu przygotowywaliśmy się około 2 tygodni. W każdej wolnej chwili między zajęciami ćwiczyliśmy, aby tego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik. Scenariusz uroczystości został zaczerpnięty z miesięcznika "Bliżej przedszkola" nr 10.205/2018 – materiały na listopad. Zrealizowany został punkt 3 z listy zadań.

3. Nauka piosenek o tematyce patriotycznej.

Piosenki te zostały odśpiewane na apelu dnia 09.11.2018 r. Tytuły piosenek patriotycznych to: "Jestem Polakiem", "Od morza, aż do Tatr", "Polska". Tym samaym zrealizowany został punkt 4 z listy zadań.

4. Nauka tańca ludowego – Poloneza.

Taniec został również zaprezentowany na uroczystości z okazji odzyskania niepodległości dn. 09.11.2018 r. i tym samym wykonaliśmy zadanie nr 5.

5. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej.

Podczas uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, m.in. „Moja Ojczyzna", „Symbole narodowe", "Mapa Polski" czy "Dziękuję Polsko" zamieszczone w miesięczniku "Bliżej przedszkola" nr 10.205/2018. Wykonane zostało zatem zadanie nr 6.

6. Wykonanie pracy plastycznej grupowej "Strój ludowy naszego regionu" – dziewczynki wykonały strój krakowianki, a chłopcy – krakowiaka. To zadanie zajmuje pozycję 8 na liście zadań do wykonania.

7. "Według przepisu babci i dziadka".

Dnia 14.11. 2018 r. przyrządziliśmy przepyszną szarlotkę z przepisu babci Marysi. Piec ciasto to nie łatwa sprawa, ale jaka przy tym zabawa :) Szarlotka była przepyszna. Zrealizowany został punkt 10.

8. Wysłanie pocztówki naszej miejscowości.

Dnia 02.10.2018 r. wysłaliśmy pocztówkę, na której widnieje nasze miasto - Końskie. Pocztówka została wysłana na adres pani Ludmiły Fabiszewskiej i tym samym zrealizowaliśmy zadanie nr 12.

9. "Napisz kartkę Bohaterom".

Również tego dnia napisaliśmy kartkę z podziękowaniem za wolną Polskę. Obie kartki wysłaliśmy na poczcie znajdującej się nieopodal naszego przedszkola, a tym samym wykonaliśmy zadanie nr 13.

10. Zawody sportowe pt. "Biało – Czerwoni".

To zadanie zajmuje ostatnią 20 pozycję na liście zadań do wykonania. Zawody zostały przeprowadzone dnia 14.11. 2018 r. Scenariusz został zaczerpnięty ze strony projektu. To była świetna, ale i pożyteczna zabawa.

11. Turniej wiedzy patriotycznej "Kocham Cię Polsko".

Uwieńczeniem projektu "Piękna nasza Polska cała" i tym samym realizacja punktu 19 był udział w turnieju wiedzy patriotycznej. Zadaniem przedszkolaków było odpowiedzieć na pytania dotyczące Polski. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem.

Joanna Karasińska

Karolina Chrabąszcz

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Joanna Karasińska

do Joanna Karasińska