,,Piękna nasza Polska cała' Przedszkole Miejskie Nr 2 w Radzyniu Podlaskim

Wpis dodał(a) Małgorzata Kępa

,,Piękna nasza Polska cała’’ Przedszkole Miejskie Nr 2 w Radzyniu Podlaskim

Obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości pozostaną niewątpliwe na długo w pamięci naszych wychowanków. Dzięki realizacji projektu nasza placówka czynnie uczciła tak ważny jubileusz. Udało nam się zrealizować15 zadań projektu ,,Piękna nasza Polska cała’’.

Zadanie nr I

Wszystkie grupy przedszkolne osłuchały się z Hymnem Polski , którego odśpiewanie odbyło się 9 listopada w ramach akcji ,,Bicie rekordu dla Niepodległej’’.

Zadanie nr II

Grupa Dinozaury zaprosiła na zajęcia otwarte o tematyce patriotycznej rodziców. Były one  inspirowane legendą ,,o Lechu, Czechu i Rusie’’.

Zadanie nr III

Realizację tego zadania opracowała najstarsza  grupa w naszym przedszkolu-Krasnale. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni opracowała montaż słowno-muzyczny ,,Jesteśmy Polką i Polakiem’’. Scenariusz został zamieszczony na stronie projektu.

Zadanie nr IV

Zadanie to realizowały wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki nauczyły się następujących piosenek:,, Nasze polskie ABC’’, ,,Nasz kraj’’, ,,Niepodległość’’, ,,Jesteśmy Polką i Polakiem’’, ,,Maszerują strzelcy’’.

Zadanie nr V

Zadanie zrealizowane przez grupy Dinozaury  i Misie .Dzieci nauczyły się i zaprezentowały na konkursie gminnym ,,Na swojską nutę ‘’ następujące tańce ludowe; ,,Kłaniany’’, ,,Trojak’’.

Zadanie nr VI

We wszystkich grupach przedszkolnych dzieci poznały i nauczyły się wierszy o tematyce patriotycznej. Były to: wiersz ,,Znak’ ’M. Łaszczuk, wiersz ,,Katechizm polskiego  dziecka’ ’J. Bełzy, wiersz , ,,Trzy symbole narodowe’’      A. Dziechciarczyk, wiersz ,,Polska’’ R. Przymus, wiersz ,,Co to jest Polska’’ Cz. Janczarski. Swoje umiejętności recytatorskie przedszkolaki miały okazję zaprezentować podczas wieczornicy ,,Przedszkolaki dla Niepodległej’’ na którą zaproszeni zostali mieszkańcy naszego miasta.

Zadanie nr VII

Grupy Krasnale i Dinozaury przygotowały wraz z rodzicami i wychowawczyniami kąciki- regionalny i patriotyczny.

Zadanie nr VIII

Grupa ,,Jagódki’’ pod czujnym okiem p. Moniki wykonała pracę plastyczną, strój ludowy naszego regionu. Jest to strój lubelski zwany krzczonowskim.

Zadanie nr X

Według przepisu Babci i Dziadka dzieci z grupy Krasnale wykonały potrawę regionalną ,,Kluski leniwe na bazie ziemniaków’’. Przepis został zamieszczony na stronie projektu.

Zadanie nr XI

,,Na skrzydłach historii-Radzyń Podlaski’’. Zadanie to opracowały p. Ola  K i   p. Małgosia K. Prezentacja o naszym mieście, jego zabytkach, ciekawych miejscach, sławnych ludziach, potrawach regionalnych to bogata pomoc dydaktyczna , która będzie służyła całej społeczności przedszkolnej, a dzięki publikacji na stronie projektu będzie wspaniałą promocją naszego miasta.

Zadanie nr XII

Grupa Krasnale w imieniu wszystkich przedszkolaków wysłała kartkę p. Ludmile z gorącymi pozdrowieniami z pięknym widokiem naszego Pałacu Potockich.

Zadanie nr XIII

Oddając hołd tym którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę w ramach akcji ,,Bohateron’’ nasze przedszkole wysłało 55 kartek pocztowych dla powstańców warszawskich.

Zadanie nr XVI

Symbolem wolności i życia w naszym przedszkolu od 10 października stał się wspólnie posadzony Dąb Wolności. Opiekę  nad tym wyjątkowym  drzewem będą sprawowały wszystkie grupy przedszkolne poprzez ustalone dyżury.

Zadanie nr XVII

,,To wszystko Polska’’ pod takim hasłem został przeprowadzony przez p. Małgosię R i p. Małgosię K konkurs fotograficzny w realizację którego włączyła się cała społeczność przedszkolna oraz rodzice.

Zadanie nr XVIII

,,Szlakiem historii Radzynia Podlaskiego wędrowały dzieci z grupy Krasnale. Poznaliśmy historię i  zabytki naszego miasta, ciekawe miejsca, zwiedziliśmy izbę regionalną.

Serdecznie dziękujemy p. Ludmile za tak wspaniały projekt i jesteśmy dumni że mogliśmy brać w nim udział. Zapraszamy do Radzynia Podlaskiego. Pozdrawiamy Przedszkole Miejskie nr 2.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Małgorzata Kępa

do Małgorzata Kępa