Sprawozdanie z realizacji Projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Katarzyna Gradowska-Wiernusz

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Buszkowicach zrealizowali większość zadań projektu "Piękna nasza Polska Cała".

Zadanie 1 - Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski

Zadanie 3 - Braliśmy udział w apelu z okazji 11 listopada prezentując taniec z flagami

Zadanie 4 - Uczniowie nauczyli się piosenek „Jesteśmy Polką i Polakiem” i dodatkowo „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, Rozkwitały pąki  białych róż”

Zadanie 6   - Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Zadanie 7   - Zorganizowaliśmy kącik patriotyczny „Piękna nasza Polska cała”

Zadanie 9 – Nauczyliśmy się różnych zabaw ludowych, min. „Piękna Ulijanko”, „Po szerokim stawie”, „Mało nas”

Zadanie 10 - Wykonanie z dziećmi potrawy regionalnej Według przepisu Babci i Dziadka. Upiekliśmy chlebki, a także dowiedzieliśmy się o zwyczajach, tradycjach i wierzeniach związanych z wypiekiem chleba.

Przepis:

• 450g mąki pszennej
  • 450-500 ml letniej wody
  • 7g drożdży instant
  • ½ szklanki szklanki otrąb
  • 1/4 szklanki ziaren słonecznika
  • 1/4 szklanki pestek dyni
  • 1/8 szklanki siemienia lnianego
  • 1 łyżka soli
  • 1 łyżka cukru
  • żółtko i mleko do posmarowania chleba

Zadanie 12 - Uczniowie własnoręcznie wykonali pocztówkę i przesłali kartkę z krótkim opisem naszej miejscowości do Pani Ludmiły Fabiszewskiej

Zadanie 13 - Dzieci włączyły się w akcję Napisz kartkę Bohaterom

Zadanie 15 - W szkole odbył się Dzień Mody Patriotycznej

Zadanie 16 -  Uczniowie zasadzili w ogrodzie szkolnym aż 4 Dęby Niepodległości.

Zadanie 17 -   W konkursie fotograficznym wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, a najpiękniejsze fotografie zostały nagrodzone.

Zadanie 18 - Szlakiem histori -  realizując ten punkt wybraliśmy się do Birczy, gdzie uczniowie poznali fragment historii II wojny światowej i oddali hołd żołnierzom poległym 12 września 1939r. w walce z Niemcami. Byliśmy też w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie poznaliśmy historię krośnieńskiej huty i proces wytwarzania szkła.

Zadanie 19 - W klasach II i III odbył się Quiz wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko”

Zadanie 20 - Dzieci brały udział w zawodach sportowych „Biało-czerwoni”

Oprócz wyżej wymienionych zadań odbyło się jeszcze spotkanie z historykiem, który opowiedział uczniom o odzyskaniu niepodległości przez Polskę, Konkurs Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich oraz wieczornica.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Katarzyna Gradowska-Wiernusz

do Katarzyna Gradowska-Wiernusz