SPRAWOZDANIE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W BOGUSZYCACH

Wpis dodał(a) Izabela Kubis

Przedszkolaki z Przedszkola w Boguszycach wykonały 12 zadań projektu "Piękna Nasza Polska Cała":

Zadanie  1 No i stało się!! Niesamowita, wzniosła atmosfera i z głębi serca odśpiewany Hymn Polsk - 4-zwrotkowy przez grupę "Kotki" zadanie nr 1 z projektu " Piękna Nasza Polska Cała zostało wykonane. Dokładnie o godzinie 11.11 razem z uczniami Szkoły Podstawowej dzieci z Grupy "Kotki i "Biedronki" zaśpiewały Hymn Polski. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wykonały żywą flagę Polski-ustawiając się odpowiednio z biało-czerwonymi kartami.  To był wyjątkowy i piękny dzień w naszym przedszkolu

Zadanie 4 Nauka piosenki „ Jesteśmy Polką i Polakiem”

Zadania 5 - Przedszkolaki meldują wykonanie zadania - nauka tańca ludowego "Zasiali górale owies”, „Poszło dziewczę po ziele”

Zadanie  6- Piękny wiersz Władysława Bełzy "Kto ty jesteś? Polak mały" w wykonaniu naszych przedszkolaków

Zadanie  7  Zorganizowaliśmy kącik patriotyczny „Piękna Nasza Polska Cała

Zadanie 9 - Dzieci zapoznały się z kilkoma zabawami ludowymi, m.in. Mam chusteczkę haftowaną . Ulijanka, Chodzi lisek koło drogi, Mało nas do pieczenia chleba.. Zabawy te sprawiały dzieciom mnóstwo radości.

Zadanie nr 10 -  Meldują wykonanie zadania nr 10 z projektu "Piękna nasza Polska cala "Według przepisu Babci lub Dziadka" Wykonaliśmy przysmak naszego regionu czyli kluski śląskie. Było pysznie

Nasz Przepis:
kg ziemniaków
1 jajko
¼ łyżeczki soli
skrobia ziemniaczana ( około 25 dag )

Ziemniaki obieram, myje i gotuję w osolonej wodzie.
Następnie dokładnie rozgniatam, najlepiej w prasce do ziemniaków. Zostawiam do wystudzenia.

Zgniecione ziemniaki rozprowadzamy równo w garnku lub w misce, dzielimy na 4 równe części, jedną wybieramy i w to miejsce wsypujemy kartoflankę , wyrównujemy . Przekładamy wszystko na stolnicę , dodajemy odjęte ziemniaki i jajko, wyrabiamy gładkie ciasto, będzie się kleiło do rąk, ale to normalne, nie trzeba podsypywać mąką.  Formuję kulę , odrywam po kawałeczku , formuję kuleczki w każdej robiąc dołek ( palcem) .Kluski gotuję w lekko osolonej wodzie, od wypłynięcia i zagotowania 2 minutki .

Zadanie 12 – Dzieci z Boguszyc wysłały własnoręcznie zrobioną pocztówkę z pozdrowieniami do Pani Ludmiły - autorki projektu.

Zadanie 14 Rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Piękna nasza Polska cała"
W ramach realizacji projektu " Piękna nasza Polska cała" ogłoszono konkurs plastyczny skierowany do dzieci i rodziców. Wpłynęło 17 prac plastycznych, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w swoich pracach. Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Zadania  15 - Meldujemy wykonanie zadania nr 15 w Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała"! Dzieci z grupy „Kotki” i „Biedronki” z uśmiechem prezentowały przez cały dzień polską modę. Dzieci ubrane w barwy narodowe godnie obchodzili Dzień Mody Patriotycznej. Wśród nich mogliśmy zobaczyć bardzo oryginalne stroje – sportowców, Krakowianki , Łowiczanki itp. Dzieci miały przyjemność zaprezentować swoje kreacje na czerwonym dywanie w blasku fleszy i reflektorów.

Zadania 16 uważamy za zaliczone! Wraz z Panią Dyrektor i wychowawczyniami z zapałem i uśmiechem podjęliśmy się jego realizacji, czego efektem było posadzenie trzech drzewek. Mamy nadzieję, że posadzone przez nas drzewka wyrosną na piękne i zdrowe, które przez kolejne lata będą nam przypominało o tej wyjątkowej setnej rocznicy Niepodległości Naszej Polski.

Zadanie 18 –Dzieci 5-6 letnie wykonały pierwsze zadanie z projektu "Piękna nasza Polska cała". Przedszkolaki wyruszyły szlakiem kultury i architektury miasta Opole.

Przedszkolaki bliżej poznały historię, kulturę naszego regionu, zabytki oraz tradycje, zabawy, tańce i śpiew.  Bardzo dziękujemy za wspaniały projekt.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Izabela Kubis

do Izabela Kubis