Relacja z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”
Relacja z projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu.
Zadanie 1. Przedszkolaki z PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu nauczyły się czterech zwrotek Hymnu i zaśpiewały z całą szkołą 9 listopada o godz. 11.11
Zadanie 2. Dzieci z najmłodszej grupy nauczyły się wiersza pt.: "Barwy ojczyste”
Zadanie 3. Dzieci z grupy 0 a zapoznały się z zabawą ludową „Poszło dziewczę po ziele”
Zadanie 4. Każda grupa zorganizowała w swojej sali Kącik patriotyczny.
Zadanie 5. Dzieci z grupy 0 c wykonały piękne prace plastyczne, pt: „Strój ludowy naszego regionu”.
Zadanie 6. Dzieci z grupy 0 b zapoznały się z piosenką pt. „Legiony to żołnierska nuta”
Zadanie 7. Wspólnie wychowawczynie grup wykonały prezentację multimedialną o Szydłowcu, która została opublikowana na grupie „Piękna Nasza Polska Cała”
Zadanie 8. Wysłaliśmy pocztówkę swojej miejscowości do Pani Ludmiły.
Zadanie 9. W ramach projektu nasze przedszkolaki zasadziły przed budynkiem szkoły Drzewo Pamięci, które upamiętni setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zadanie 10. Zorganizowaliśmy wycieczkę z przewodnikiem miejskim, której celem było poznanie zabytków i kultury naszego miasta.
Zadanie 11. Dzieci wzięły udział w spartakiadzie sportowej pt. „Biało – Czerwoni”, w której świetnie się bawiły.
Zadanie 12. W oddziałach przedszkolnych został zorganizowany międzygrupowy konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”.
Zadanie 13. W naszej szkole odbył się pokaz historyczny pod hasłem Ku niepodległej, w którym wzięliśmy udział.
Zadanie 14. Zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w celu upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Koordynator: Ewa Cender

.jpg)