Relacja z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”

Wpis dodał(a) Ewa Cender

Relacja z projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2  im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

Zadanie 1. Przedszkolaki z PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu nauczyły się czterech  zwrotek Hymnu i zaśpiewały z całą szkołą 9 listopada o godz. 11.11

Zadanie 2. Dzieci z najmłodszej grupy nauczyły się wiersza pt.: "Barwy ojczyste”

Zadanie 3. Dzieci z grupy 0 a zapoznały się z zabawą ludową „Poszło dziewczę po ziele”

Zadanie 4. Każda grupa zorganizowała w swojej sali Kącik patriotyczny.

Zadanie 5. Dzieci z grupy 0 c wykonały piękne prace plastyczne, pt: „Strój ludowy naszego regionu”.

Zadanie 6. Dzieci z grupy 0 b zapoznały się z piosenką pt. „Legiony to żołnierska nuta”

Zadanie 7.  Wspólnie wychowawczynie grup wykonały prezentację multimedialną o Szydłowcu, która została opublikowana na grupie „Piękna Nasza Polska Cała”

Zadanie 8. Wysłaliśmy pocztówkę swojej miejscowości do Pani Ludmiły.

Zadanie 9. W ramach projektu nasze przedszkolaki zasadziły przed budynkiem szkoły Drzewo Pamięci, które upamiętni setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadanie 10. Zorganizowaliśmy wycieczkę z przewodnikiem miejskim, której celem było poznanie zabytków i kultury naszego miasta.

Zadanie 11.  Dzieci wzięły udział w spartakiadzie sportowej pt. „Biało – Czerwoni”, w której świetnie się bawiły.

Zadanie 12. W oddziałach przedszkolnych został zorganizowany międzygrupowy konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”.

Zadanie 13. W naszej szkole odbył się pokaz historyczny pod hasłem Ku niepodległej, w którym wzięliśmy udział.

Zadanie 14. Zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w celu upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koordynator: Ewa Cender

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Ewa Cender

do Ewa Cender