Sprawozdanie - Międzynarodowy Projekt "Piękna nasza Polska cała"-Blachownia

Wpis dodał(a) Elżbieta Krasińska

We wrześniu Publiczne Przedszkole Nr 2 w Blachowni przystapiło do Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska cała".

zrealizowalismy zadania

1. Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Blachowni  znają i zaśpiewały 4 zwrotki hymnu państwowego biorąc jednocześnie udział w biciu  rekordu Guinessa"Rekord  dla Niepodległej"-09.11.2018 o godzinie 11.11
  2. Dnia 29 października przeprowadzone zostały zajęcia  otwarte dla rodziców- dzieci prezentowały swoje wiadomości i umiejętności o tematyce patritycznej( zaprezentowały regionalny taniec "Michałek", zaśpiewały piosenkę pt."Flaga", rozwiązywały zagadki oraz wraz z rodzicami wykonały przepiękne prace plastycznept"Polska  to mój  kraj"
  3. Dzieci nauczyły się i śpiewały przepiękna piosenkę pt "Flaga" oraz "Jestem Polakiem"
  4. Najstarsza grupa 6 -latków nauczyła się i przedstawiła regionalny taniec "Michałek"  rodzicom oraz wszystkim przedszkolakom podczas pokazu mody
  5. Grupa integracyjna nauczyła się wiersza M.M Skrobisz "Polska" oraz wszystkie przedszkolaki potrafią odpowiedzieć na pytania "Kto ty jesteś? Bełzy
  6. Elżbieta Krasińska wraz ze swoimi sześciolatkami zorganizowała kącik patriotyczny
  7. Dzieci chętnie poznawały ludowe zabawy : "Jaworowi ludzie". Ulijanka", "Mam chusteczkę ..","Mało nas do pieczenia chleba.." i chętnie się w nie bawią .
  8. "Sałatka owocowa " to przepis babci Wiesi - dzięci chętnie ją wykonały i z wielkim apetytem zjadły.
  9. Pocztówka z Blachowni została napisana i wysłana do p.Ludmiły
  10. 6-latki z przejęciem słuchały  o czasach wojennych  i z wielkim zaangażowaniem włączyły sie w akcje "Napisz kartkę Bohaterom".
  11. Z wielkim szumem odbył się w przedszkolu "Dzień Mody Patriotycznej" - w tym dniu  odwiedził nas zespół "Blachowianki" w strojach ludowych i swoimi pięknymi przyśpiewkami wzbogacił naszą imprezę
  12. Pamiętaliśmy o zasadzeniu "Drzewa Pamięci" , które będzie nam przypominało o tak wspaniałym projekcie
  13. Przeszliśmy "Szlakiem Historii ", dochodząc do pomnika "Poległym za Ojczyznę", gdzie dzieci poznały genezę pomnika.
  14. Zawody sportowe  p t"Biało-czerwoni" dostarczyły dzieciom mnóswto emocji i rywalizacji w zasadach  fair play , a 6-latki dodatkowo  uczestniczyły  w biegu "Dla Niepodległej -Blachownia 2018"

Projekt bardzo nam się podobał , chętnie wzięliśmy w nim udział i dobrze się bawiliśmy, zdobywalismy wiedzę , teraz wszystkie dzieci "jak jeden mąż" wiedzą bardzo dużo o Polsce .DZIĘKUJEMY-E.Krasińska

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Elżbieta Krasińska

do Elżbieta Krasińska