Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Anna Piskozub

Dołączone pliki:

Dwie najstarsze grupy z Przedszkola nr 24 we Wrocławiu (5-cio i 6-cio latki) od września do grudnia 2018 roku realizowały projekt "Piękna nasza Polska cała". Udział w nim sprawił wiele radości zarówno dzieciom jak i ich Paniom, przez co zaliczanie kolejnych zadań upływało w przyjemnej atmosferze. Dzięki pełnej mobilizacji i zaangażowaniu dzieci udało się sprostać 11 podpunktom niezbędnym do zaliczenia zadania.
Zadanie 1- dzieci bez problemu przyswoiły 4 zwrotki hymnu, które zaprezentowały na apelu podczas bicia rekordu dla Niepodległej jak i podczas zajęć otwartych dla rodziców.
Zadanie 2- Zorganizowane zostały zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których zaprezentowano fragmenty przedstawienia. Dzieci miały okazję pochwalić się wiedzą zdobytą podczas trwania projektu.
Zadanie 3- 9.11 zorganizowany został apel dla całego przedszkola, który przygotowały dwie grupy uczestniczące w projekcie.
Zadanie 4- Jedną z części apelu było wykonanie piosenki "Rodzinny kraj".
Zadanie 5- Nauka tańca "Maryneczka" zaprezentowanego podczas apelu.
Zadanie 6- Dzieci podczas apelu indywidualnie bądź wspólnie prezentowały wiersze o tematyce patriotycznej.
Zadanie 7- Kącik patriotyczny cieszył się dużym zainteresowaniem, dzieci stworzyły do niego wspólnie pracę plastyczną- godło, wykonaną z nakrętek.
Zadanie 8- Zabawą ludową, jaką poznały i utrwalały dzieci podczas trwania projektu był "Jawor".
Zadanie 9 i 10- Dzieci w październiku wybrały się na pocztę, gdzie wysłały wrocławskie pocztówki oraz kartkę dla bohaterów. Zadanie 11- Tuż po apelu z okazji odzyskania niepodległości grupy uczestniczące w projekcje wzięły udział w turnieju wiedzy patriotycznej pt. "Kocham Cię, Polsko". Bez żadnych trudności poradziły sobie ze wszystkimi pytaniami.

W projekcie wzięło udział 49 dzieci, a jego koordynatorkami były: Anna Piskozub, Agnieszka Uher, Agata Podskarbi-Malik oraz Karolina Becla. Przez 4 miesiące trwania projektu dzieci znacznie pogłębiły wiedzę na temat swojej Ojczyzny, nauczyły się podchodzić z szacunkiem do jej historii, ale przede wszystkim radośnie obchodziły rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas której zrealizowały najwięcej zadań projektu.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Piskozub

do Anna Piskozub