Niepubliczne Przedszkole "Tęcza"

Wpis dodał(a) Justyna Stein

Grupa maluszków „Wesołe Misie” i starszaków „Sówki” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka w Łososinie Dolnej ochoczo włączyły się w realizację Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Wspólnie wykonały 17 z 20 proponowanych  zadań:

Zadanie 13 – obie grupy pięknie ozdobiły kartki dla Bohaterów i wspólnie udały się na pocztę, gdzie samodzielnie kupiły i nakleiły znaczki oraz wrzuciły kartki do skrzynki pocztowej.

Zadanie 20 – Maluszki i Starszaki, korzystając z iście wakacyjnej pogody, wzięły udział w „Biało – czerwonych zawodach sportowych”. Konkurowały m.in. w przeciąganiu liny, rzucie do celu, przejściu przez pajęczynkę, wyścigach rzędów.

Zadanie 16 – „Wesołe Misie” jeszcze we wrześniu zasadziły „Drzewko Pamięci”. Było to szczególne drzewko, bo hodowane przez nas w doniczce od niemal roku.

Zadanie 9 – Maluszki stanęły na wysokości zadania i w pięknych góralskich oraz krakowskich strojach zaśpiewały i zatańczyły „Ulijankę”. Ta zabawa, od tamtej pory gości w naszym przedszkolu prawie codziennie.

Zadanie 11 – październik rozpoczęliśmy od przygotowania prezentacji multimedialnej „Na skrzydłach historii” o naszej miejscowości – Łososinie Dolnej.

Zadanie 12 – wysłaliśmy przygotowaną przez nas pocztówkę do pani Ludmiły.

Zadanie 10 – Starszaki upiekły pyszną szarlotkę z przepisu, który użyczyła nam Babcia naszej przedszkolnej cioci Moniki. Ciasto wyglądało doskonale, a smakowało jeszcze lepiej.

Zadanie 14 – w połowie października, w naszym przedszkolu, ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki bardzo się postarały i do przedszkola spłynęły bardzo wyjątkowe prace. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas dnia otwartego dla rodziców.

Zadanie 15 – Dzień Mody Patriotycznej odbył się w naszym przedszkolu pod koniec października. Nasze tęczowe dzieciaki na jeden dzień zamieniły się w biało – czerwone przedszkolaki.

Zadanie 7 – Kącik patriotyczny „Piękna nasz Polska cała” w naszym przedszkolu przybrał formę gazetki ściennej. Znalazły się w nim: garść historii, najważniejsze postacie, piękne wiersze, tekst hymnu oraz wielka biało – czerwona flaga.

Zadanie 8 – Wspólnymi siłami „Wesołe Misie” oraz „Sówki” pokolorowały gigantyczną kolorowankę przedstawiającą stój ludowy naszego regionu, czyli Lachów Sądeckich.

Zadanie 1, 6, 4 - obie grupy wykonały te zadania osobno. Maluszki „WesołeMisie” zorganizowały swój wewnętrzny występ dla Dyrekcji naszego Przedszkola.

W pozycji wyprostowanej, z paluszkiem na buzi wysłuchały „Mazurka Dąbrowskiego”, następnie wyrecytowały wiersz Czesława Janczarskirgo „Barwy ojczyste” oraz zaśpiewały piosenkę Moniki Kluzy „Polsko śpiewam dla Ciebie, tańczę i gram”.

Starszaki - „Sówki” wplotły wszystkie te 3 zadania w hucznie obchodzone w naszej placówce święto 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wraz z rodzicami przedszkolaki biły rekord Polski w śpiewaniu hymnu. Recytowały wiersze patriotyczne (scenariusz w załączniku) oraz zaśpiewały piosenkę „Rodzinny kraj”.

Zadanie 2, 3, 19 - zajęcia otwarte dla rodziców połączone zostały z przedstawieniem przygotowanym przez Starszaki z okazji 11 Listopada. W trakcie spotkania odbył się mini turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”, gdzie została sprawdzona wiedza zarówno rodziców jak i przedszkolaków.

Cztery miesiące i aż 17 wykonanych zadań. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak cudownym projekcie.

od Justyna Stein

do Justyna Stein