Przedszkole Niepubliczne "Jedyneczka" w Olecku. Sprawozdanie

Wpis dodał(a) Jolanta Chajęcka

Przedszkole Niepubliczne  "Jedyneczka" z Olecka zrealizowało 16 zadań:

1. Nasze dzielne przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpiły do nauki i odśpiewania trzech zwrotek Hymnu Polskiego. Pamiętały też o Biciu Rekordu dla Niepodległej i czynnie włączyły się w to dzieło 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.

2. Przedszkolaki zaprosiły do przedszkola rodziców by wspólnie z nimi zrealizować zajęcia otwarte o tematyce patriotycznej pod hasłem: "Dla Niepodległej". Przyniosły one mnóstwo radości zarówno dzieciom jak i rodzicom, a także chwilę zadumania i refleksji.

3. Najstarsza grupa przedszkolna zaprosiła całą społeczność przedszkola na apel zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Była to podniosła chwila pełna wzruszeń, podczas której dzieci przedstawiły repertuar wierszy i piosenek patriotycznych, a także zaprezentowały inscenizację przedstawiającą walkę Polaków o niepodległość.

4. Przedszkolaki z wielką ochotą realizowały zadanie "Nauka piosenki o tematyce patriotycznej". Pieśń "Biały orzeł" rozbrzmiewała na ustach naszych podopiecznych zarówno w przedszkolu jak i w ich domach.

5.  Wiele radości sprawiła nauka tańca ludowego "Furman", który na stałe zagościł w repertuarze przedszkolnych zabaw.

6. Wiersz "Kto ty jesteś? - Polak mały" W. Bełzy z dumą recytowały nasze najmłodsze przedszkolaki goszczące na apelu niepodległościowym u starszaków.

7. Zorganizowanie kącika "Piękna nasza Polska cała" o tematyce folkowej lub patriotycznej przysporzyło naszym przedszkolakom mnóstwo radości z odkrywania naszej tożsamości narodowej i dziedzictwa kulturowego.

8. Praca plastyczna grupowa "Strój ludowy naszego regionu" była okazją do wspólnej, twórczej zabawy rodziców z dziećmi podczas zajęć otwartych realizowanych w naszym przedszkolu.

9. Zabawa ludowa "Kłaniany" w wykonaniu naszych maluchów wzbudziła aplauz wśród publiczności i sprawiła wielką przyjemność zarówno wykonawcom jak i widzom.

10. Zadanie "Według przepisu babci lub dziadka" zostało zrealizowane podczas zajęć kulinarnych. Potrawa regionalna - kopytka realizowana była z wielką pasją a efekt końcowy zadowoliłby najwybredniejsze podniebienie.

11. Prezentacja multimedialna o naszej miejscowości- Olecku pozwoliła naszym podopiecznym na wirtualną podróż po zabytkach, ciekawych miejscach i historii naszego miasta.

12. Wysłanie pocztówki swojej miejscowości realizowały nasze młodsze przedszkolaki, które z wielką pasją ozdabiały i wypisywały pocztówki z naszego miasta by móc je podarować Pani Ludmile.

13. "Napisz kartkę Bohaterom"  nasze przedszkolaki zrealizowały to zadanie w hołdzie dzielnym i walecznym przodkom, by pamięć o nich przetrwała wieki.

15. "Dzień Mody Patriotycznej" był wielkim wydarzeniem w naszym przedszkolu. Wzięła w nim udział cała społeczność przedszkola prezentując "Pokaz Mody Patriotycznej z orłem w tle" na przestrzeni dziejów. I tak wspaniale zaprezentowali się nasi:

-piastowie

-rycerze i damy

-szlachta

-krakowiacy i górale

-mazurzy i mazowszanie

-wojsko polskie

16. Zadanie "Drzewo pamięci" zrealizowane zostało podczas obchodów Dnia Drzewa w naszym przedszkolu. Zasadzone "Drzewko Pamięci" ozdobiło nasz przedszkolny ogród.

20. Zawody sportowe pt. "Biało-czerwoni" ochoczo zrealizowały nasze przedszkolaki dając upust swojej niespożytej energii. Była to okazja do wspaniałej, aktywnej zabawy i rywalizacji fair play.

W "Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała" wzięła udział cała społeczność Przedszkola Niepublicznego "Jedyneczka" wraz z rodzicami. Osobami odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych zadań były nauczycielki grup przedszkolnych: Jolanta Zaniewska, Bożena Zamojska, Ewa Michniewicz, Henryka Prusko, Grażyna Piołunowicz, Grażyna Sowulewska, Jolanta Makarewicz, Magdalena Jurewicz, Dorota Nawrot-Różańska, Agnieszka Mitin, Anna Skowina, Joanna Oszmian, Dorota Konarzewska, Jolanta Słomska oraz koordynator projektu Jolanta Chajęcka.

Dziękujemy bardzo za możliwość udziału w tak wspaniałym projekcie. Był on dla nas wielkim wyzwaniem i jednocześnie "motorem" do dalszego działania i odkrywania piękna naszej ojczyzny. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy.

Jolanta Chajęcka

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Jolanta Chajęcka

do Jolanta Chajęcka