Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Anna Korwat

Przedszkole Samorządowe nr 3 w Miechowie

Nauczyciele realizujący projekt: Aleksandra Mazur-Kozińska, Anna Korwat, Izabela Cieślik, Jadwiga Konewecka-Garmulewicz, Grażyna Koszut, Agata Zegan, Katarzyna Wilk, Monika Firlej.

Grupy przedszkolne biorące udział w projekcie: Gr IV „Krasnoludki”, Gr III „Grzybki”, Gr II „Motylki” , Gr I „Biedroneczki”

W ramach realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała” Nasze przedszkole zrealizowało 15 zadań:

Zadanie nr 1 Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych nauczyły się tekstu i melodii Mazurka Dąbrowskiego.

9 listopada o godz. 11.11 wspólnie odśpiewano 4-zwrotkowy  Hymn Polski (dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola) w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Zadanie nr 2 Przeprowadzono zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej wg załączonego na stronie „Bliżej Przedszkola„ scenariusza (realizacja - grupa II „Motylki”)

Zadanie nr 3   Zorganizowano Apel z okazji odzyskania Niepodległości przez Polskę w czasie którego przedszkolaki recytowały przygotowane wiersze oraz  śpiewały utwory o tematyce patriotycznej.

Zadanie nr 4 Nasze przedszkolaki nauczyły się piosenki „Rodzinny Kraj ” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem” ,którą zaśpiewały podczas apelu z okazji Święta Niepodległości.

Zadanie nr 5 Nauka kroków tańca ludowego Maryneczka .

Zadanie nr 6 Nauka wiersza o tematyce patriotycznej „Katechizm Polskiego Dziecka” Władysława Bełzy (wszystkie grupy przedszkolne)

Zadanie nr 7 Zorganizowano w hollu przedszkola oraz salach zabaw dla dzieci kącika  o tematyce patriotycznej „Piękna nasza Polska cała”.

Zadanie nr 8 Wykonano pracę plastyczną z udziałem dzieci i rodziców nt „Strój ludowy naszego regionu” (grupa III „Grzybki”)

Zadanie nr 9 Zapoznano dzieci z wybraną zabawą ludową – Poszło dziewczę po ziele .

Zadanie nr 11 „Na skrzydłach historii” –wykonano prezentację multimedialną o Miechowie oraz dokonano jej publikacji na grupie "Piękna Nasza Polska Cała" (opracowanie Anna Korwat)

Zadanie nr 12 „Piękna nasza Polska cała”- wysłano pocztówkę swojej miejscowości do autorki projektu Pani Ludmiły Fabiszewskiej .

Zadanie nr 14 Przeprowadzono w przedszkolu Konkurs Plastyczny  „Moja mała Ojczyzna” , który był skierowany do dzieci i rodziców. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbyło się 9 listopada 2018 r.

Zadanie nr 15 Zorganizowano w przedszkolu „Pokaz Mody Patriotycznej” , w który zaangażowali się rodzice przygotowując dzieciom ciekawe stroje.

Zadanie nr 16 Zasadzono na terenie przedszkola  „Drzewo Pamięci” - symbol życia i wolności.

Zadanie nr 18 „Szlakiem historii” dzieci z grupy III i IV odwiedziły pobliskie zabytkowe miejsca oraz pomniki historyczne m.in. Dworek „Zacisze” , Bazylikę Grobu Bożego w Miechowie, Muzeum Ziemi Miechowskiej, Pomnik z Orłem na Miechowskim Rynku oraz pomnik Macieja Miechowity.

Pozdrowienia z Miechowa

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Korwat

do Anna Korwat