Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Aleksandea Zając

Samorządowe Przedszkole nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim zrealizowało14 zadań z projektu. Wszyscy Nauczyciele byli zaangażowani w prace nad zadaniami.

Zadania, które wykonałyśmy to:

zadanie 1.  Nauka i odśpiewanie Hymnu Polski. Całe przedszkole

zadanie2. Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie 6 latków i koleżeńskie w grupie 3 latków

zadanie 3. Apel z okazji 11 listopada. Całe przedszkole zaprezentowało montaż słowno-muzyczny.

zadanie 4. Nauka piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Całe przedszkole.

zadanie 5. Nauka tańca -Krakowiak dzieci 6 letnie.

zadanie 6. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej. Każda grupa inny dopasowany do możliwości wiekowych, zaprezentowany na uroczystości 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

zadanie 7. Zorganizowanie kącika" Piękna Nasza Polska cała" ze zdjęciami miasta i stroju lubelskiego.

zadanie 8. Praca plastyczna "Strój ludowy naszego regionu" w formie fotobudki. Strój lubelski.

zadanie 9. Zabawa ludowa. Poszło dziewczę po ziele dzieci 3 letnie.

zadanie 10. "Według przepisu babci i dziadka" wykonanie racuszków, dzieci 4,5,6 letnie.

zadanie 14. Konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt "Moja mała ojczyzna"

zadanie 15. Dzień mody patriotycznej. Udział wzięło całe przedszkole.

zadanie 16. Drzewko pamięci. Dzieci z grupy misiów we współpracy z Nadleśnictwem posadziło drzewko ogrodzone biało-czerwonym płotkiem.

zadanie 20. Zawody sportowe pt" Biało-czerwoni" zorganizowane z okazji Dnia Przedszkolaka.

Realizacja zadań z projektu sprawiła wielką frajdę zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Zadania były świetnie wymyślone dzięki czemu realizowałyśmy je z przyjemnością.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Aleksandea Zając

do Aleksandea Zając