Publicznego Przedszkola nr 1 w Sędziszowie Małopolskim

Wpis dodał(a) Magdalena Hossa

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Odziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej bardzo chętnie uczestniczyły w projekcie, udało nam się zrealizować następujące zadania:

ZADANIE NR 1 - dz. nauczyły się czterech zwrotek hymnu i zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego podczas uroczystego apelu o godz.11.11 biorąc tym samym udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej".

ZADANIE NR 2 - zajęcia otwarte dla rodziców (09.11) - dzieci przygotowały występ o tematyce patriotycznej, następnie zaprosiły rodziców do wspólnych aktywności: pokaz mody patriotycznej.

ZADANIE NR 3 - apel (09.11) - wszystkie grupy wraz z rodzicami aktywnie uczestniczyły w uroczystościach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZADANIE NR 4 - dz. nauczyły się piosenek  "Szara piechota", "Płynie Wisła", "Narysuj serce czerwone".

ZADANIE NR 5 - starszaki nauczyły się tańczyć Krakowiaka.

ZADANIE NR 6 - dz. nauczyły się wierszy pt. ,,Kto ty jesteś? Polak mały" - W. Bełza, "11 Listopada" L. Wiszniewskiego.

ZADANIE NR 7 - dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami stworzyły kącik patriotyczny

ZADANIE NR 8 - dz. wykonały pracę plastyczną przedstawiającą  strój ludowy : maluchy (a4) pokolorowały kredkami a starszaki wykleiły bibułą (a1).

ZADANIE NR 9 - dz. poznały zabawy ludowe: ,,Miotlarz", ,,Mało nas", ,,Różyczka".

ZADANIE NR 10 - dz. z pomocą zaproszonych dziadków przygotowały regionalną potrawę - Proziaki.

ZADANIE NR 12- wysłaliśmy pocztówkę przedstawiającą Sędziszów Małopolski do P. Ludmiły z pozdrowieniami od grupy ,,Misie".

ZADANIE NR 13 - wysłaliśmy kartki samodzielnie ozdobione przez dzieci w ramach akcji "Bohater-on".

ZADANIE NR 14 - zorganizowaliśmy konkurs plastyczny ,,Moja mała Ojczyzna" dla dzieci i rodziców -  każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

ZADANIE NR 15 - w naszym przedszkolu odbyły się dwa pokazy mody patriotycznej - w których dzieci prezentowały się w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach.

ZADANIE NR 16 - zasadziliśmy drzewo pamięci  w ogrodzie przedszkolnym.

ZADANIE NR 18 - wszystkie dzieci wybrały się na wycieczkę szlakiem historii do Muzeum kultury ludowej w Kolbuszowej.

ZADANIE NR 19 - starszaki uczestniczyły w quizie dotyczącym wiedzy o Polsce.

ZADANIE NR 20 - dz. brały udział w zawodach sportowych pod tytułem "Biało-czerwoni".

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Magdalena Hossa

do Magdalena Hossa