REALIZACJA PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

Wpis dodał(a) MAGDALENA ADAMCZYK

Grupa "Sówki" z Przedszkola nr 1 "Chatka Puchatka" pragnie zaprezentować wykonane zadania w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała”.

1. Nauka i wspólne odśpiewanie  4 zwrotek  Hymnu Polski podczas uroczystego apelu, tj. 09.11 o godz.  11. 11- uczestnicząc tym samym w Biciu Rekordu dla Niepodległej wspólnego śpiewania hymnu narodowego.
  2. Przygotowanie apelu z okazji Uroczystości 11 listopada, podczas którego grupa recytowała wiersze, śpiewała piosenki o tematyce patriotycznej oraz zaprezentowała taniec ludowy "Trojak".
  3. Nauka piosenek "Rodzinny kraj", z którą  dwie dziewczynki wystąpiły na przeglądzie Piosenek Patriotycznych w Brzegu Dolnym. - 29.10.18.
  4. Nauka tańca „Trojak" - 30.10.18.
  5. Nauka wierszy o tematyce patriotycznej „Katechizm Polskiego Dziecka” i innych - 9.11.18
  6. Zorganizowanie kącika „Piękna nasza Polska cała”. 01.10.18
  7. Wykonanie w grupach  pracy plastycznej "Strój ludowy naszego regionu". Dzieci wykonały strój  śląski męski i rzeński.- 23.10.18
  8. Zapoznanie dzieci z zabawami ludowymi: takimi jak: "Grozik",  „Dwóm tańczyć się zachciało”.- 02.10.18
  9. Realizując zadanie „Według przepisu Babci i Dziadka”- dzieci wykonały pieczone jabłka z miodem i cynamonem według przepisu babci Ali.- 15.10.18
  10. Wysłanie kartki swojej miejscowości Wołów do P. Ludmiły - 19.09.18
  11. "Napisz kartkę Bohaterom" - wysłanie kartki Bohaterom dzięki, którym żyjemy w wolnej Polsce. - 19.09.18
  12. Zasadzenie wraz z dziećmi na terenie ogrodu przedszkolnego drzewka jako symbolu życia i wolności. - 27.10.18

Koordynator projektu w przedszkolu Magdalena Adamczyk

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od MAGDALENA ADAMCZYK

do MAGDALENA ADAMCZYK