Przedszkole nr 19 w Mysłowicach

Wpis dodał(a) Monika Urbańczyk

Realizacja zadania 1.

Od 5-9 listopada dzieci intensywnie uczyły się czterech zwrotek hymnu Polski, aby zaprezentować go 9 listopada o godzinie 11.11 podczas bicia rekordu.

Realizacja zad. 4

Dzieci zaprezentowały piosenkę rodzinny kraj podczas pasowania na przedszkolaka w dniu 18.10.2018 r.

Realizacja zad.5

Podczas prac kółka regionalnego dzieci nauczyły się tańca „Żegnany” i zaprezentowały go całej społeczności lokalnej podczas miejskich dożynek w dniu 9.09.2018 r.

Realizacja zad.6

Dzieci nauczyły się „Katechizmu polskiego dziecka” i zaprezentowały go rodzicom podczas pasowania na przedszkolaka w dniu 18.10.2018 r.

Realizacja zad.7

W październiku w przedszkolu powstał kącik patriotyczny. Znalazły się w nim między innymi symbole narodowe, mapa Polski oraz pocztówki z różnych polskich miast.

Realizacja zad.9

Podczas prac kółka regionalnego dzieci nauczyły wielu zabaw ludowych wśród nich: „Poszło dziewczę po ziele”, „Mietlorz”.Zaprezentowały je całej społeczności lokalnej podczas miejskich dożynek w dniu 9.09.2018 r.

Realizacja zad.10.

12 października dzieci z pomocą nauczyciela przygotowały kompoty z owoców sezonowych „ według przepisu Babci i Dziadka”

Realizacja zad.12

W dniu 22 listopad 2018 r. dzieci wysłały pocztówkę z naszej miejscowości do pani Ludmiły

Realizacja zad.13

15 września 2018 dzieci samodzielnie przygotowały i wysłały kartki Bohaterom

Realizacja zad. 14

12 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu „Moja mała ojczyzna”

Realizacja zad. 15

7 listopada zorganizowano w grupie maluszków „Dzień mody patriotycznej”. Dzieci ubrane w barwy narodowe zaprezentowały swoje stroje całej społeczności przedszkolnej podczas pokazu mody.

Realizacja zad.20

8 listopada odbyły się zawody sportowe „Biało- czerwoni”. Dzieci w tym dniu w biało czerwonych strojach brały udział w konkurencjach sportowych w sali przedszkolnej.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Monika Urbańczyk

do Monika Urbańczyk