SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

Wpis dodał(a) MAGDALENA ADAMCZYK

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W  GRUPIE "SÓWKI" W PRZEDSZKOLU NR 1 "CHATKA PUCHATKA" W WOŁOWIE

Grupa "Sówki" podjęła się samodzielnego udziału i realizowaniu w projekcie  "Piękna nasza Polska cała" w terminie 10-12.2018 r.

Udało się zrealizować następujące zadania:

Zadanie 1.  09.11. o godz. 11.11 wspólnie odśpiewały Hymn Polski podczas bicia rekordu na ilość osób śpiewających. (09.11)

Zadanie 3. W dniu 9 listopada odbył się w naszym Przedszkolu uroczysty apel z okazji odzyskania Niepodległości przez Polskę. Grupy "Sówki"przygotowały apel podczas którego oczywiście zaśpiewały cztery zwrotki Hymnu, recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej oraz zatańczyły taniec ludowy. (09.11)

Zadanie 4. Nauka piosenki "Rodzinny kraj" z którą dwie dziewczynki wzięły udział w Przeglądzie Piosenek Patriotycznych. (29.10)

Zadanie 5. Nauka tańca ludowego "Trojak". (30.10)

Zadanie 6. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej W. Bełzy "Kto ty jesteś? Polak Mały." (09.11)

Zadanie 7. W sali grupy został zorganizowany kącik patriotyczny "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA", w którym zostały zamieszczone symbole narodowe.(01.10)

Zadanie 8. Wykonana została praca plastyczna grupowa "Strój ludowy naszego regionu". Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć i dotknąć jak wykonany jest taki strój a następniewykonały swoje prace. Dziewczynki wykonywały strój kobiecy, a chłopcy męski. (18.10.)

Zadanie 10. "Według przepisu Babci lub Dziadka"- z przepisu babici Ali dzieci wykonały pyszne i pachnące Pieczone Jabłka z miodem i cynamonem. (15.10.)

Zadanie 12. "Piękna nasza Polska cała"- dzieci wysłały pocztówkę miasta Wołówa na podany adres  p Ludmiły w celu wykonania z nadesłanych pocztówek mapy Polski. (19.09.)

Zadanie 13."Napisz kartkę Bohaterom"- grupa wysłała kartkę w podziękowanu wszystkim bohaterom. Dodatkowo dzieci dowiedziały się Kim jest bohater i kto może nim zostać. (19.09.)

Zadanie 16. "Drzewo Pamięci"- na terenie ogrodu przedszkolnego dzieci zasadziły wspólnie Drzewo Pamięci jako symbolu życia i wolności. (27.10.)

Udało nam się zrealizować niestety tylko minimum zadań ale i tak jesteśmy dumni z siebie. Dzięki wszystkim tym zadaniom grupa bardzo chętnie współpracowała, zachęcała do działań i poznała dużo informacji o naszym kochanym kraju - Polsce.

Koordynator projektu w Przedszkolu "Chatka Puchatka" w Wołowie: Magdalena Adamczyk

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od MAGDALENA ADAMCZYK

do MAGDALENA ADAMCZYK