Pasowanie na Przedszkolaka we Wrzosowej

Wpis dodał(a) MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola we Wrzosowej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Poczesna – mgr inż. Krzysztof Ujma, Sołtys Wrzosowej - Robert Gajecki, Nauczycielka - mgr Renata Sośnica wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowej, mgr Małgorzata Polaczkiewicz, Przedstawicielka Rady Rodziców - mgr Anna Kanak - Jakubas, pani Bibliotekarka - Katarzyna Rudkowska, rodzice oraz pani dyrektor - mgr Małgorzata Nowak. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której pasowane dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor wraz z zaproszonym gośćmi dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom , medal Przedszkolaka we Wrzosowej oraz mały słodki upominek.Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie nastąpiło pasowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

mgr Magdalena Mościńska-Ciejpa, mgr Olga Minkina

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA

do MAGDA MOSCINSKA-CIEJPA