GRUPA II KRASNOLUDKI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 w MIECHOWIE

Wpis dodał(a) Urszula Ptak

Grupa II Krasnoludków z nauczycielem U. Ptak z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie przystąpiła do realizacji projektu PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.

Grupa zrealizowała następujące zadania:

Zadanie nr 1:

Dzieci zaśpiewały 4 zwrotki Hymnu - Mazurka Dąbrowskiego.

Zadanie nr 3:

Grupa uczestniczyła w apelu z okazji 11 listopada - recytowała wiersze i śpiewała piosenki.

Zadanie nr 4:

Grupa nauczyła się piosenki „Płynie Wisła płynie” i „Symbole Polski”.

Zadanie nr 5:

Dzieci nauczyły się tańca ludowego „Maryneczka”.

Zadanie nr 6:

Przedszkolaki nauczyły się wiersza pt. „Jedenasty listopada”.

Zadanie nr 7:

Zorganizowano kącik patriotyczny w Sali- „Piękna Nasza Polska Cała” oraz na holu przedszkola - Kącik Regionalny.

Zadanie nr 8:

Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu”- grupowe wykonanie stroju krakowskiego – męskiego.

Zadanie nr 9:

Nauka zabaw ludowych „Mam chusteczkę haftowaną”, Siała baba mak” itp.

Zadanie nr 10:

„Według przepisu Babci lub Dziadka” - przygotowanie potrawy Kopytka ziemniaczane oraz Surówka z kiszonej kapusty - wspólna degustacja.

Składniki na kopytka:

1i1/2 kg ziemniaków, 35 dag mąki pszennej, 10 dag mąki ziemniaczanej, 2 jajka, szczypta soli.

Wykonanie:

Ziemniaki ugotować, przestudzić, zemleć w maszynce. Dodać mąkę, jajka, sól - zarobić ciasto. Formować kluski-kopytka. Ugotować . Podawać polane słoniną i cebulką.

Surówka:

50dag kapusty kwaszonej, 10dag marchewki, 10dag jabłek, 1 cebula, olej, cukier do smaku.

Wykonanie:

Wszystkie składniki rozdrobnić, przyprawić skropić olejem, wymieszać.

Zadanie nr 11:

Wykonanie prezentacji multimedialnej „Na skrzydłach historii- moje miasto Miechów” - prezentacja została zamieszczona na grupie.

Zdanie nr 12:

„Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki z Miechowa.

Zadanie nr 13:

Wysłanie pocztówek w ramach akcji „Napisz kartkę Bohaterom”.

Zadanie nr 15:

Z okazji organizowanego w przedszkolu Dnia Przedszkolaka odbył się „Pokaz mody patriotycznej.”

Zadanie nr 16:

Wspólnie z grupą na placu przedszkolnym posadzono drzewko jako symbol życia i wolności - „Drzewo Pamięci”.

Zadanie nr 18:

Dzieci zwiedziły Dworek Zacisze w naszym mieście, który jest jednym z najcenniejszych zabytków budownictwa staropolskiego w województwie małopolskim.

Zadanie nr 20:

Zawody sportowe to to co nasze dzieci lubią najbardziej - zorganizowanie i przeprowadzenie zwodów sportowych „Biało-czerwoni”.

Urszula Ptak

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Urszula Ptak

do Urszula Ptak