BIEDRONKI I ŚWIĘTO NARODOWE

Wpis dodał(a) Justyna Sokulska

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze Biedroneczki aktywnie uczestniczyly w różnych inicjatywach związanych z tymże wydarzeniem.

Przez caly tydzień maluchy wraz z pluszowym Misiem Kamilem rozmawiały na poniższe tematy:

I. Co to jest Polska?

Zadania: nauka hymnu, wykonanie kącika patriotycznego, wykonanie prac plastycznych pt. "Godlo Polski".

II. Symbole narodowe

Zadania: przypomnienie slów wiersza "Kto ty jesteś?...", pokolorowanie godła Polski.

III. Mała Ojczyzna

Zadania: wykonanie plakatu: „Polska”.

Oprócz tego dzieci poznały legendę o powstaniu Polski, dowiedzialy się czym jest patriotyzm i niepodległość, wykonały wraz z rodzicami kokardy narodowe.

W czwartek przyszedł do nas gość specjalny: Pan, który jest Żołnierzem Wojska Polskiego. Zaprezentował dzieciom swój mundur, opowiedział o swojej pracy i odpowiedział na wiele pytań dzieci.

Zwieńczeniem wszystkich tych dzialań i wydarzeń był udział w uroczystej akademii 8 listopada przygotowanej przez klasy drugie pod kierunkiem P. Grażyny Potoczek i P. Elżbiety Rudzik-Engel oraz uroczyste odśpiewanie hymnu "Mazurek Dąbrowskiego" w dniu 9 listopada, kiedy to cała społeczność szkolna biła rekord Guinessa w śpiewaniu hymnu.

Dodatkowo, nasz grupowy kolega Piotruś Czapiewski wziął udział w Krakowskim Biegu Niepodległości, w którym to zajął trzecie miejsce. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

Dla naszych Biedronek była to piękna i niezapomniana lekcja patriotyzmu i historii Polski!

Justyna Sokulska

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Justyna Sokulska

do Justyna Sokulska