P.S. w Mogilanach ISKIERKA z Oddziałem w Libertowie mgr Katarzyna Sikora

Wpis dodał(a) katarzyna sikora

Grupa Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Mogilanach ISKIERKA z Oddziałem w Libertowie z ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała zrealizowała poszczególne zadania.

Zadanie 1. Dzieci zaśpiewały 4 zwrotki Hymnu - Mazurka Dąbrowskiego.

Zadanie 3. Przygotowanie i przeprowadzenie uroczystosći z okazji 100 Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zadanie 4. Grupa Biedronki nauczyła się piosenki "Rodzinny Kraj".

Zadanie 5. Dzieci nauczyły się tańca ludowego "Krakowiak" oraz zaprezentowały go podczas  Małopolskiego Przeglądu Tańca Ludowego - O Krakowską Czapkę".

Zadanie 6. Dzieci nauczyły się wiersza pt. "Katechizm Polskiego dziecka" autorstwa W. Bełza.

Zadanie 7. Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowują kącik patriotyczny - 100 ISKIEREK NA 100 LECIE ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI.

Zadanie 8. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielem wykonują pracę plastyczną "Strój ludowy Naszego regionu"- KRAKOWIANKA.

Zadanie 9. Dzieci poznają zabawę ludową- "Jawor, Jawor, jaworowi ludzie....".

Zadanie 12. Przedszkolaki wykonują pocztówkę przedstawiającą swoją miejscowość - Libertów.

Zadanie 13. Przygotowanie oraz wysłanie kartki w ramach akcji "Napisz Kartkę Bohaterom".

Zadanie 14. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowują pracę na konkurs "Piękna Nasza Polska Cała - Moja Mała Ojczyzna".

Zadanie 16. dzieci sadzą drzewo na terenie przedszkola.

Zadanie 18. Przedszkolaki uczestniczą w wycieczce do Krakowa (Kino Kijów).

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od katarzyna sikora

do katarzyna sikora