Sprawozdanie z projektu " Pękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Małgorzata Słomska

Uczniowie  klas II i VI szkoły podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębowej Łące wraz z wychowawczyniami p. Gosią i p. Beatą brały udział w projekcie " Piękna nasza Polska cała" realizując ją jako innowację pedagogiczną w szkole. Wykonali 17 z 20 zadań.

ZADANIE 1: W dniu 9.11.2018 r. przyłączyli sie do akcji i o godzinie 11.11 zaśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polski.

ZADANIE 2: Przeprowadzili zajęcia otwarte dla rodziców, wspólnie wykonywali kotyliony.

ZADANIE 3: 9.11.2018 przygotowali akademię z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości pt.: "Jak Polska Pyza wędrowała".

ZADANIE 4: Dzieci nauczyły się i zaśpiewały na koniec akademii w dniu 9.11.2018r piosenkę "Jestem Polką i Polakiem".

ZADANIE 5: Uczniowie nauczyli się 3 tańców ludowych: Cięta Polka, Krakowiak, Kujawiak i zatańczyli je podczas akademii szkolnej w dniu 9.11.2018r.

ZADANIE 6: Wszyscy uczestnicy projektu nauczyli się i powiedzieli nagłos "Katechizm polskiego dziecka" w dniu 6.11.2018 w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

ZADANIE 7:Projekt  "Piękna nasza Polska cała" zaistniał w SOSZW W Dębowej Łąće od stworzenia kącika w holu szkoły.

ZADANIE 8: W szkole zorganizowano konkurs plastyczny "Strój ludowy" dla wszystkich klas szkoły- każda klasa wykonała 1 strój. Stworzono gazetkę w holu szkoły, gdzie wywieszono prace wykonane prez dzieci.

ZADANIE 9: W ramach tygodnia obchodów narodowego święta 8.11.2018 klasy II i VI nauczały społeczność szkolną zabaw ludowych: Moja Maryneczka, Grozik, Poszło dziewczę po ziele, Dwóm tańczyć się zachciała, Jawor.

ZADANIE 10:Upieczono pierniki weług przepisu babci i dziadka, które rozdawano po akademii w dniu 9.11.2018 r.

ZADANIE 11: Stworzono prezentację multimedialną "Na skrzydłach historii" o Dębowej Łące.

ZADANIE 12: Wysłąno pocztówkę do Pani Ludmiły Lubiszewskiej ze szkoły w celu stworzenia mapy Polski.

ZADANIE 13: Uczniowie i nauczyciele SOSZW wysłali kartki bohaterom.

ZADANIE 14: Zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców "Moja mała ojczyzna".

ZADANIE 15: W szkole w ramach obchodów 11 listopada zorganizowano "Dzień mody patriotycznej" . Wszyscy uczniowie przeszli po czerwonym dywanie w biało- czerwonych strojach.

ZADANIE 18: Dzięki sponsorom uczniowie klas II i VI SP wybrali się na wycieczki do Domu Legend w Toruniu oraz Muzeum Etnograficznego na lekcje edukacyjne.

ZADANIE 20: Zorganizowano w placówce zawody sportowe dla wszystkich uczniów.

Małgorzata Słomska

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Małgorzata Słomska

do Małgorzata Słomska