Realizacja Projektu"Piękna Nasza Polska Cała-" Przedszkole 287

Wpis dodał(a) Anna Szafran

W projekcie brały udział cztery grupy 6- i 5-latków z Przedszkola 287 im Piotrusia Pana.

W trakcie projektu wykonaliśmy 12 zadań.

Pierwszym zadaniem jakie wykonały przedszkolaki to było odśpiewanie Hymnu w dniu 9.listopada o godz.11.11. Drugie zadanie to udział dzieci i rodziców w zajęciu otwartym pt. "Polska". Kolejne zadania, które realizowały grupy to nauka piosenki zadanie nr 4 pt. "Serce w Plecaku" oraz "My pierwsza brygada" i nauka wiersza zadanie nr 6 pt. "Kto ty jesteś?". W każdej sali powstały kąciki patriotyczne, aby bardziej przybliżyć dzieciom historie Polski. Powstały prace plastyczne patriotyczne oraz nasz strój ludowy zada nr 8.  Najwięcej radości sprawiło dzieciom zadanie nr 10 Według przepisu Babci i Dziadka" tu dzieci poznały recepturę babci Krysi jak należy kwasić ogórki. Kolejnymi zadaniami nr 12 i 13 wykonaliśmy pod koniec września to wysłanie pocztówki z naszej miejscowości do organizatorów " Piękna nasza Polska cała" oraz wysłanie "Kartki dla Bohaterów". W połowie października przeprowadziliśmy konkurs plastyczny zadanie nr 14 pt. "Moja mała Ojczyzna - Rodzina" rodzice w raz z dziećmi stworzyli piękne prace przedstawiające Polskę i rodziny. Zadanie 17 "Drzewo Pamięci " to symboliczne drzewko posadzone w sali w doniczce o które troszczą się na co dzień przedszkolaki. Zadanie nr 18 "Szlakiem Historii" zapoczątkowało realizację całego projektu "Piękna Nasza Polska całą" We wrześniu odbyła się wycieczka szlakiem legend i zabytków Warszawy. Udział w projekcie dał nam wiele radości, a dzieci lepiej poznały historię swojej ojczyzny.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Szafran

do Anna Szafran