Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Kodowanie na dywanie
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Kodowanie na dywanie
Konspekt zajęć dla dzieci 4-5 letnich
Cele ogólne:
- doskonalenie umiejętności logicznego myślenia.
Cele szczegółowe (dziecko):
- słucha poleceń nauczyciela
- spokojnie czeka na swoją kolej
- nazywa i rozpoznaje podstawowe kolory
- układa przedmioty wg podanego kodu
- przekłada rozszyfrowany kod na ruch
- rozwija koncentrację
- przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas wspólnych zabaw.
- wspólne porządkuje salę po zakończonych zajęciach.
Formy pracy: z całą grupą.
Metody:
- czynna
- podająca
- aktywizująca.
Środki dydaktyczne: magnetofon, 16 szarf w 4 kolorach( zielony, niebieski, żółty, czerwony), prostokątne kartki w kolorach: zielony, żółty, czerwony, niebieski) pudełko dla każdego dziecka z kolorową bibułą: żółta, zielona, fioletowa, niebieska, pomarańczowa; papierowa mata z narysowanymi dużymi kwadratami 4*4;dla każdego dziecka plastikowa 0,5 l butelka, po 4 ziarna fasoli dla każdego dziecka
Przebieg:
- Zabawa „ Przeprawa przez rzekę.” nauczyciel rozkłada na podłodze szarfy w różnych kolorach, wskazując karteczki w takich samych kolorach wyznacza dzieciom kod, w jakim mają poruszać się po szarfach na drugą stronę rzeki (np. czerwona i zielona = „idź po czerwonych i zielonych”, żółta i przekreślona niebieska= „idź tylko po żółtych”.
- Zabawa „ Kolorowe piłeczki” dzieci siedzą w kole każde trzyma pudełko, mówią rymowankę,
„ Kolorowe piłeczki mamy
w pudełeczku je trzymamy
Pudło, pudło podrzucamy
By w nim wszystkie podskakiwały
Krąży pudło tu i tam
Otwórz je u ułóż sam”
Następnie otwierają pudełko i układająwg podanego kodu znajdującym się na opakowaniu wieczka pudełka
3.Zabawa” Ruch to zdrowie” każdemu kolorowi prostokąta odpowiada określona czynność ( np. niebieski – podskok; żółty – obrót; zielony- przysiad; czerwony – klaśnięcie.
4.Zabawa „ Mama idzie” dzieci poruszają się wg podanego kodu ( np. do przodu, do tyłu, w bok, w prawo , w lewo dochodzą do pewnych przedmiotów w domu.
5.Zabawa „ Butelkowe granie” dzieci siedzą w kole trzymając plastikowe butelki i fasolki, w takt muzyki wykonują
- odkręcamy butelkę
- wkładamy 2 fasolki
- zakręcamy butelkę
- 4 razy stukamy
- 8 razy potrząsamy
I powtarzamy cykl…
Opracowała Małgorzata Kasperek.
Poszukiwacze Przygód - W krainie matematyki
Strona projektu
Zobacz wszystkie wpisy
od Małgorzata Kasperek
Wyślij wiadomość
do Małgorzata Kasperek
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.