Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: mp3
Wielkość: 1488.45 kb
Id: 8087

Przepis na tęczę - wersja wokalna (PD, mp3)


Znacie? To posłuchajcie! – to znane hasło w najbardziej obrazowy sposób charakteryzuje publikację, którą oddajemy do rąk nauczycieli przedszkola i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Naszą intencją było wydanie w zwartej formie i w zupełnie nowych aranżacjach Waszy... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto).

Zobacz również

piosenkapiosenkinaporebptęcza

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Znacie? To posłuchajcie! – to znane hasło w najbardziej obrazowy sposób charakteryzuje publikację, którą oddajemy do rąk nauczycieli przedszkola i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Naszą intencją było wydanie w zwartej formie i w zupełnie nowych aranżacjach Waszych ulubionych piosenek, które ukazały się w ostatnich latach nakładem wydawnictwa BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

a

Na płycie dołączonej do książki znajdziecie 15 piosenek na każdą porę roku, na wiele okazji i tworzących klimat do radosnych zabaw – melodyjnych, inspirujących i bogatych w treść, a przede wszystkim – w sam raz do zabawy i słuchania nawet „na okrągło”. Melodie zostały zaaranżowane na nowo, przy czym szczególny nacisk został położony na dbałość o interpretację przyjazną dla najmłodszych odbiorców. W porównaniu z pierwowzorem piosenki mają bogatszą instrumentalizację, ale przede wszystkim zostały nagrane z rozpisaniem na głos męski i żeński. W nagraniach wziął udział także chórek dziecięcy.

 

W książeczce wchodzącej w skład publikacji oprócz zapisów nutowych melodii i tekstów piosenek znajdziecie propozycje zabaw o zróżnicowanym charakterze – wymyślonych w oparciu o treść piosenek. Dzięki temu każda z piosenek może stać się punktem wyjścia do organizacji dnia aktywności w przedszkolu, a także do przeprowadzenia zabaw z dziećmi w domu. Zabawy te zostały opracowane przez doświadczonych nauczycieli co daje pewność, że niosąc w sobie wartości edukacyjne jednocześnie przypadną do gustu dzieciom.

 

 

W książeczce znajdziemy m.in. zabawy:

muzyczne i muzyczno-ruchowe;

zachęcające do gry na instrumentach perkusyjnych;

ruchowo-gimnastyczne;

orientacyjno-porządkowe i kształtujące umiejętność reagowania na sygnał;

paluszkowe;

plastyczne i plastyczno-techniczne;

doskonalące małą motorykę;

dydaktyczne (o różnym charakterze) i wspomagające rozwój mowy.
 

Dowiedz się więcej