Ogólnopolski Konkurs Wokalno-Taneczny "Magia Świąt"

Konkurs dodał(a) Marta Rejman
8 miesięcy temu, wyświetleń 869

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WOKALNO-TANECZNEGO

„Magia Świąt” I edycja 2023/24

? 1 CELE KONKURSU

? rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci oraz umiejętności wokalnych;

? popularyzacja różnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci;

? wyzwalanie radości obcowania z muzyką;

? rozwijanie ekspresji ruchowej;

? budzenie wiary we własne zdolności i możliwości, poznanie i odkrycie talentów.

? 2 ORGANIZATOR

1. Organizatorem Konkursu jest: Niepubliczne Przedszkole Ekologiczno- Sportowe „Jedyneczka” w Elblągu? Marta Rejman (koordynator: martarejmanoffice@gmail.com)

2. Adres organizatora: ul. Nowogródzka 7, 82-300 Elbląg

? 3 ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych oraz wszystkich placówek edukacyjnych dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

2. Zadanie polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu przez grupy wokalno-taneczne dowolnej interpretacji aktorsko-taneczno-wokalnej wybranej przez siebie piosenki świątecznej z repertuaru rozrywkowego lub klasycznego.

3. Każde przedszkole może zgłosić maksymalnie jeden zespół wokalno-taneczny.

4. Zespół wokalno-taneczny powinien liczyć maksymalnie 10 osób.

5. Forma realizacji zadania konkursowego: nagranie filmiku z występem uczestników i przesłanie w formie pliku mp4 na adres: projekt.przedszkolejedyneczka@gmail.com lub martarejmanoffice@gmail.com, można także udostępnić link do nagrania.

6. Czas trwania nie może przekroczyć 5 minut.

7. Udział w konkursie jest bezpłatny.

? 4 UCZESTNICY KONKURSU

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-7 lat uczęszczające do przedszkoli i innych placówek na terenie całej Polski.

? 5 ZGŁOSZENIA

1. Zgłoszenia konkursowe trwają do 20 grudnia 2023r. do godz. 12:00.

2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 22 grudnia 2023r. o godz.20:00.

3. Przystąpienie do Konkursu wiąże się jednoznacznie z wypełnieniem oraz przesłaniem niezbędnych dokumentów na adres e-mail: projekt.przedszkolejedyneczka@gmail.com lub martarejmanoffice@gmail.com do 20 grudnia 2023r.

? formularza zgłoszeniowego (załącznik 1)

? zgód na publikację wizerunku uczestników konkursu (załącznik 2)

? klauzuli RODO (załącznik 3)

? 6 KRYTERIA OCENY

1. Oceny występów konkursowych dokona komisja konkursowa.

2. Prezentacje wokalno-taneczne będą oceniane na podstawie kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja, użycie środków poza słownych, m.in. scenografia, kostiumy, rekwizyty.

? 7 NAGRODY

1. Komisja konkursowa przyzna:

• I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w kategorii wiekowej 3-4- latki

• I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w kategorii wiekowej 5-7- latki

2. Nagrodę publiczności otrzyma przedszkole lub inna placówka z największą liczbą polubień filmu na portalu społecznościowym Facebook na profilu Przedszkola Jedyneczka. (w tych samych kategoriach nagród głównych). 3. Nagrody rzeczowe zostaną wysłane pocztą (I, II, III miejsce oraz nagroda publiczności); dyplomy dla wszystkich uczestników, placówek i nauczycieli zostaną rozesłane na podany w zgłoszeniu adres e-mail.

Termin: 2023-12-22
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski