Szopka bożonarodzeniowa ? O święte, małe Betlejem

8 miesięcy temu, wyświetleń 437

Ogólnopolski konkurs plastyczny

Regulamin konkursu plastycznego

„Szopka bożonarodzeniowa – O święte, małe Betlejem”

1.ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Przedszkole „Akademia Radosnego Malucha”. Adres organizatora: 43-100 Tychy ul. Dmowskiego 33, woj. śląskie, e-mail: monikamagdziorz@o2.pl

2. CEL

Celem konkursu jest:

1) Podtrzymywanie tradycji tworzenia (budowania) szopek bożonarodzeniowych oraz ich przedstawiania w formie rysunku – ilustracji.

2) Prezentowanie szopek bożonarodzeniowych jako symbolu Świąt Bożego Narodzenia – ukazujących miejsce narodzin Jezusa. Rozwijanie wrażliwości artystycznej i poczucia estetyki oraz uzdolnień plastycznych u dzieci.

3) Promowanie twórczości utalentowanych dzieci i efektów pracy nauczycieli.

Liczymy, że wykonanie tej pracy sprawi dzieciom wiele radości, pobudzi wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość oraz przyczyni się do rozwoju artystycznego.

3. TEMATYKA

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki lub ilustracji szopki z postaciami. Ocenianie będą: nawiązanie do tradycji, estetyka, kolorystyka, nowatorstwo oraz dekoracyjność.

4. KATEGORIE WIEKOWE

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-7 lat.

I kategoria – 3-4 lat, II kategoria – 5-7 lat.

5. TECHNIKA

Prace konkursowe nie mają ustalonego sposobu wykonania. Przy pracach nad szopką można stosować dowolną formę i technikę. Jedynym warunkiem jest zachowanie tematyki pracy. Do wykonania szopki nie wolno używać artykułów spożywczych.

6. TERMINY

Ogłoszenie konkursu – 21 XI 2023 roku.

Zakończenie przyjmowania prac – 29 XII 2023 roku.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu – 08 I 2024 roku.

7. WARUNKI UCZESTNICTWA

1) Praca konkursowa ma być pracą plastyczną, wykonaną samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela lub rodzica.

2) Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę

3) Każda placówka może wytypować do udziału w konkursie maksymalnie 3 prace

4) Każda praca powinna być opatrzona danymi /litery drukowane/: imię, nazwisko, wiek autora pracy, nazwa i dokładny adres placówki, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko osoby, pod kierunkiem której praca została wykonana.

8. FORMAT PRAC

Praca ma mieć formę pracy przestrzennej o wymiarach podstawy nieprzekraczającej 20cm.

9. DOSTARCZENIE PRAC

Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby organizatora (adres w punkcie 1) w przewidzianym w regulaminie terminie. Decyduje termin fizycznego dostarczenia prac.

10. WYBÓR ZWYCIĘZCÓW

Zgłoszone do konkursu prace będą oceniane przez komisję konkursową, której członków wybierze Organizator. Oceniać będą oni wartości artystyczne prac, profesjonalizm wykonania, ciekawy pomysł.

11. NAGRODY

W konkursie dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

12. OGÓLNE POSTANOWIENIA

1) Uczestnik konkursu zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie w bazie danych Konkursu informacji osobowych zawartych w metryczce każdej z prac.

2) Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie przez organizatora materiałów dostarczonych do konkursu do działań informacyjno-promocyjnych.

3) Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizatora

4) Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie - jeżeli nastąpi taka konieczność i prawo ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu.

Termin: 2023-12-29
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski