Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza na marzec


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 1700 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

(15. sekundowa wersja demo utworu, aby pobrać pełną wersję kliknij pobierz)

Karuzela - wersja wokalna (PD, mp3)


"Karuzela" - piosenka pochodzi z publikacji Na zielonej Ukrainie. Książeczka z zabawami + płyta CD   OPIS ZABAWY - KARUZELA Dzieci ustawiają się w kole zwrócone twarzami w kierunku pleców sąsiada. Nauczyciel wchodzi do wnętrza trzymając duży parasol z... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Zobacz również

festiwalpiosenkibpwyzwaniebppiosenkaUkrainazabawa

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Karuzela" - piosenka pochodzi z publikacji Na zielonej Ukrainie. Książeczka z zabawami + płyta CD  

OPIS ZABAWY - KARUZELA

Dzieci ustawiają się w kole zwrócone twarzami w kierunku pleców sąsiada. Nauczyciel wchodzi do wnętrza trzymając duży parasol z przymocowanymi do nasadek drutów kolorowymi wstążkami (do każdej 3-4 wstążki). Każde dziecko chwyta koniec jednej wstążki. Dzieci poruszają się w prawą stronę po obwodzie koła – najpierw powoli, a potem coraz szybciej. Na słowa: „A po chwili już zwalniamy” zwalniają ruch i w końcu się zatrzymują. Na słowa „raz i dwa” – zamieniają się ze sobą miejscami, ustawiając się tak, aby teraz poruszać  się w lewą stronę po obwodzie koła; czekają na ponowne rozpoczęcie piosenki. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie.

 

 

O PUBLIKACJI...

Wszystkie polskie przedszkolaki i najmłodsi uczniowie uwielbiają tradycyjne zabawy takie jak „Mam chusteczkę haftowaną”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy też „Chodzi lisek koło drogi”. Zapewne nie wiedzą jednak, że dzieci na Ukrainie bawią się podobnie, ale w zabawy ciekawsze przez to, że w Polsce nieznane! Jeśli więc jako nauczyciel nie masz już ochoty po raz setny w tym roku organizować zabawy „Budujemy mosty dla pana starosty”  to… zaproponuj wychowankom jej ukraińską wersję: „Mostek”. Przekonasz się, że będzie to nowa i ciekawa alternatywa!

 

Ważne: „Na zielonej Ukrainie” to publikacja, która sprawdzi się w każdym przedszkolu,
ale jeśli masz w grupie dziecko, które przyjechało do Polski z Ukrainy...

...to tym bardziej musisz mieć tę książkę! 
Bawiąc się w znane mu z rodzinnego kraju zabawy - łatwiej się zaadaptuje i zintegruje z nową grupą.

Publikacja składa się z:

- płyty CD z 11 piosenkami w wersji wokalnej, podkładami do nich oraz 7 utworami instrumentalnymi do zabaw;

- książeczki z zabawami (do piosenek i utworów instrumentalnych oraz garści zabaw tradycyjnych, lecz nie muzycznych), opowiadaniem autorstwa Ewy Stadtmüller oraz opisem najciekawszych miast, zabytków i ukraińskich tradycji.

Dowiedz się więcej

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!