Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt "nauczyciele- dzieciom" - Królewna Gburka - grunt to dobre wychowanie


Film dodał(a) Basia Dyra
ponad 3 lat temu, wyświetleń 1074


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Któż z nas nie pragnął w życiu – jako dziecko, czy może już dorosły – stanąć na deskach teatru

                                            I od tego się zaczęło…

by spełniać swoje marzenia…, a przy tym sprawiać dzieciom radość!

Od kilku już lat systematycznie nauczyciele z  Przedszkola nr 1 w Milanóku wcielają się w rolę bohaterów, tworzą stroje i scenografię. Często są współtwórcami scenariuszy, wykonawcami piosenek i elementów tanecznych oraz przygotowują oprawę techniczną przedstawień.

Bajka „Królewna Gburka - grunt to dobre wychowanie”, na podstawie utworu Natalii Usenko, to  nasze najnowsze przedstawienie. Było ono atrakcją z okazji Dnia Dziecka oraz niespodzianką na zakończenie konkursu recytatorskiego: „Grunt to dobre wychowanie”.  Nauczycielom – aktorom zależało, aby przekazać dzieciom jak ważne jest stosowanie form grzecznościowych, umiejętność kulturalnego zachowania się na co dzień poprzez częste używanie „magicznych słów”.

Magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są nauczycielki z Przedszkola.

Za wspólną zabawę, odwagę i indywidualność każdej wykreowanej roli, za zaangażowanie i wewnętrzną pasję dziękuję wszystkim aktorom - nauczycielom.

 Za każdy uśmiech dziecka gorąco  dziękuję!

Basia Dyra

 koordynatorka projektu „Nauczyciele – dzieciom” 

 

 

 

Oto linki do niektórych naszych bajek:

 

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Basia DyraWyślij wiadomość
do Basia Dyra

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Basia Dyra

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka