Projekt "nauczyciele- dzieciom" - Królewna Gburka - grunt to dobre wychowanie

Film dodał(a) Basia Dyra

Któż z nas nie pragnął w życiu – jako dziecko, czy może już dorosły – stanąć na deskach teatru

I od tego się zaczęło…

by spełniać swoje marzenia…, a przy tym sprawiać dzieciom radość!

Od kilku już lat systematycznie nauczyciele z  Przedszkola nr 1 w Milanóku wcielają się w rolę bohaterów, tworzą stroje i scenografię. Często są współtwórcami scenariuszy, wykonawcami piosenek i elementów tanecznych oraz przygotowują oprawę techniczną przedstawień.

Bajka „Królewna Gburka - grunt to dobre wychowanie”, na podstawie utworu Natalii Usenko, to  nasze najnowsze przedstawienie. Było ono atrakcją z okazji Dnia Dziecka oraz niespodzianką na zakończenie konkursu recytatorskiego: „Grunt to dobre wychowanie”.  Nauczycielom – aktorom zależało, aby przekazać dzieciom jak ważne jest stosowanie form grzecznościowych, umiejętność kulturalnego zachowania się na co dzień poprzez częste używanie „magicznych słów”.

Magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są nauczycielki z Przedszkola.

Za wspólną zabawę, odwagę i indywidualność każdej wykreowanej roli, za zaangażowanie i wewnętrzną pasję dziękuję wszystkim aktorom - nauczycielom.

Za każdy uśmiech dziecka gorąco  dziękuję!

Basia Dyra

koordynatorka projektu „Nauczyciele – dzieciom”

Oto linki do niektórych naszych bajek:

od Basia Dyra

do Basia Dyra