Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Jarzębinka" z Nowych Skalmierzyc świętuje "Dzień Niepodległości"


Film dodał(a) Katarzyna Świrta
7 miesięcy temu, wyświetleń 248


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 „   Kto Ty jesteś ?   -  Polak mały

Jaki znak Twój ? – Orzeł biały……”

W naszym przedszkolu wychowanie patriotyczne pełni ważną rolę w przygotowaniu młodego człowieka do życia w społeczeństwie. Pragniemy rozbudzić w naszych przedszkolakach poczucie przynależności narodowej poprzez umiłowanie tego co ojczyste: historii, tradycji, języka, symboli narodowych czy  krajobrazu ojczystego . Pragniemy zaszczepić w młodych Polakach przywiązanie do własnego kraju i dumę z tego, że można nazywać się Polakiem w wolnym kraju.

Dlatego tak ważny jest dla nas 11 listopada 1918 r, kiedy Polska odzyskała niepodległość. W związku z tym wydarzeniem i pielęgnując tradycję 10 listopada 2021r. dzieci 6- letnie w biało- czerwonych strojach zaprezentowały swój występ artystyczny dla wszystkich grup przedszkolnych.

            Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Takimi „lekcjami patriotyzmu” pragniemy , aby każdy przedszkolak ważne dla niego słowa „ojczyzna”, „Polak”  wypowiadał z największą dumą i przekazywał swoje wartości następnym pokoleniom.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Świrta
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz