Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Projekt „Bajeczna Księga” w grupie Bajkowych Elfów dobiegł końca!


Film dodał(a) Agnieszka Jarząbek
7 miesięcy temu, wyświetleń 225


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W roku szkolnym 2020/2021 grupa Bajkowych Elfów wraz z rodzicami i  nauczycielkami przystąpiła do realizacji II edycji projektu „Bajeczna Księga” (organizowanej przez Bliżej Przedszkola)   , którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wędrująca książka została założona we wrześniu poprzez wklejenie przez nauczyciela wstępu do opowiadania „Ratujmy nasz dom” wraz z instrukcją oraz ideą projektu , a następnie księga została kolejno przekazana w ręce przedszkolaków, by te – wraz ze  swoimi rodzicami i rodzeństwem dopisały dalszą część historii oraz samodzielnie wykonały do niej ilustrację. W ten sposób na przestrzeni całego roku powstało przepiękne, barwne i zaskakujące opowiadanie będące wspólną pracą rak wielu zaangażowanych w to osób. Po zamieszczeniu swojej części przez każde z dzieci cała grupa, wraz ze swoją nauczycielką, wspólnie wymyślała i dopisała zakończenie tej historii – szczęśliwe oczywiście- jak to zwykle w bajkach bywa  ;-)

Dziękujemy wszystkim dzieciom, Ich rodzicom i osobą zaangażowanym w tej projekt, który miał na celu promocję czytelnictwa, rozwój kreatywności oraz integrację dzieci i rodziców z placówką przedszkolną. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i liczymy, że powstała księga będzie wspaniałą pamiątką na lata dla wszystkich, których stała się udziałem!

Agnieszka Jarząbek

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka JarząbekWyślij wiadomość
do Agnieszka Jarząbek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Jarząbek