Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Książka (dla) Przedszkolaka


Film dodał(a) Anita Szlaska
ponad 3 lat temu, wyświetleń 1056


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jak zachęcić Maluszka do czytania? Co zrobić, by Maluch sam sięgnął po książeczkę i zechciał "czytać", mimo że nie zna jeszcze wszystkich literek.

Pomogła nam praca plastyczna, którą dzieciaczki wykonały w ramach projektu „Książka (dla) Przedszkolaka”. Nazwa ta słusznie kryje w sobie podwójne znaczenie stworzonej książeczki.

Po pierwsze, dzieci wykonały książki z myślą o innych czytających. Są one zatem dla wszystkich przedszkolaków, a skupione twarze na kartach papieru mają odzwierciedlać małych czytelników, nierzadko podobnych do nich samych.

Po drugie zaś, książeczka ta należy do naszych przedszkolaków, została stworzona przez nasze maluszki. Kierowały się one własnymi zainteresowaniami i ozdabiały kartki książeczek obrazkami oraz naklejkami swoich ulubionych bajek (np. Psi Patrol, Kraina lodu) lub tematów, które po prostu lubią (np. traktory, dinozaury). Są to zatem książki ich własnego autorstwa, a oni sami po raz pierwszy zostali pisarzami, ilustratorami i wydawcami...

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anita SzlaskaWyślij wiadomość
do Anita Szlaska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Anita Szlaska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka