Książka (dla) Przedszkolaka

Film dodał(a) Anita Szlaska

Jak zachęcić Maluszka do czytania? Co zrobić, by Maluch sam sięgnął po książeczkę i zechciał "czytać", mimo że nie zna jeszcze wszystkich literek.

Pomogła nam praca plastyczna, którą dzieciaczki wykonały w ramach projektu „Książka (dla) Przedszkolaka”. Nazwa ta słusznie kryje w sobie podwójne znaczenie stworzonej książeczki.

Po pierwsze, dzieci wykonały książki z myślą o innych czytających. Są one zatem dla wszystkich przedszkolaków, a skupione twarze na kartach papieru mają odzwierciedlać małych czytelników, nierzadko podobnych do nich samych.

Po drugie zaś, książeczka ta należy do naszych przedszkolaków, została stworzona przez nasze maluszki. Kierowały się one własnymi zainteresowaniami i ozdabiały kartki książeczek obrazkami oraz naklejkami swoich ulubionych bajek (np. Psi Patrol, Kraina lodu) lub tematów, które po prostu lubią (np. traktory, dinozaury). Są to zatem książki ich własnego autorstwa, a oni sami po raz pierwszy zostali pisarzami, ilustratorami i wydawcami...

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Anita Szlaska

do Anita Szlaska