Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Witajcie w naszej bajce ;)


Film dodał(a) Anna Kulik
rok temu, wyświetleń 302


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa starsza Motylki zakończyła właśnie niezwykłą przygodę w ramach projektu Bajeczna Księga. Dzieci wraz z rodzicami prześcigali się w wymyślaniu kolejnych to pomysłów na ratowanie starego dębu. Proponowali kopanie podziemnych korytarzy przez zwierzęta, aby ciężkie maszyny zapadały się i nie były w stanie pracować, były propozycje na zasiedlanie dębu w okresie lęgowym przez ptaki, aby nie można było go ściąć. Były także pikiety, protesty, które o mało nie doporowadziły do pożaru lasu, a także plan budowy ronda, przekształcenie drogi pożarowej na asfaltową. Ostatecznie powstanie obwodnica całego lasu, która połączy miasto północe i południowe i oszczędzi stary dąb, będą kładki i tunele aby zwięrzęta mogły bezpiecznie przemieszczać się na drugą stronę. 

Dzieci wraz z rodzicami stworzyły piękną i wzruszająca historię o przyjaźni, współpracy i współdziałaniu, eko-opowieść uwrażliwiajacą także na potrzeby zwierząt leśnych i całego ekosystemu.

Jestem z nich niesamowicie dumna!

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anna KulikWyślij wiadomość
do Anna Kulik

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Kulik
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz