Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Witajcie w naszej bajce ;)


Film dodał(a) Anna Kulik
8 miesięcy temu, wyświetleń 198


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Grupa starsza Motylki zakończyła właśnie niezwykłą przygodę w ramach projektu Bajeczna Księga. Dzieci wraz z rodzicami prześcigali się w wymyślaniu kolejnych to pomysłów na ratowanie starego dębu. Proponowali kopanie podziemnych korytarzy przez zwierzęta, aby ciężkie maszyny zapadały się i nie były w stanie pracować, były propozycje na zasiedlanie dębu w okresie lęgowym przez ptaki, aby nie można było go ściąć. Były także pikiety, protesty, które o mało nie doporowadziły do pożaru lasu, a także plan budowy ronda, przekształcenie drogi pożarowej na asfaltową. Ostatecznie powstanie obwodnica całego lasu, która połączy miasto północe i południowe i oszczędzi stary dąb, będą kładki i tunele aby zwięrzęta mogły bezpiecznie przemieszczać się na drugą stronę. 

Dzieci wraz z rodzicami stworzyły piękną i wzruszająca historię o przyjaźni, współpracy i współdziałaniu, eko-opowieść uwrażliwiajacą także na potrzeby zwierząt leśnych i całego ekosystemu.

Jestem z nich niesamowicie dumna!

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Anna KulikWyślij wiadomość
do Anna Kulik

Komentarze

Wyślij wiadomość do Anna Kulik