Sprawozdanie z realizacji projektu 'Piękna Nasza Polska Cała'

Film dodał(a) Agnieszka Nowakowska

Prywatne Przedszkole ''Skrzaty z Przyszłością'' w Sosnowcu przystąpiło do projektu w październiku 2018 roku i we współpracy z Zespołem Szkół Prywatnych ''Twoja Przyszłość'' w Sosnowcu wzięło udział w następujących zadaniach:

1. Nauka zabawy ludowej ''Grozik'', ''Mam chusteczkę haftowaną''

2. Nauka piosenek o tematyce patriotycznej: ''Polska biało-czerwoni'', ''Cieszymy się, Polsko'', ''Płynie, Wisła płynie''

3. Nauka tańca ludowego - polonez

4. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej ''Barwy ojczyste''

5. Wykonanie kącika patriotycznego z pracami dzieci na gazetce w korytarzu przedszkolnym

6. Turniej wiedzy patriotycznej dla przedszkola i klas I-III ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych

7. Dzień Mody Patriotycznej

8. Zorganizowanie przedstawienia o tematyce patriotycznej dla klas I-III SP (scenariusz zaczerpnięty z listopadowego numeu miesięcznika ''Bliżej Przedszkola'')

9. Wykonanie pracy plastycznej - damski i męski strój śląski

10. Turniej wiedzy patriotycznej

11. Wysłanie pocztówki swojej miejscowości - Sosnowiec

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału we wspaniałym projekcie! Wykonanie zadań sprawiło nam wiele frajdy i radości

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Agnieszka Nowakowska

do Agnieszka Nowakowska