Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Piękna Nasza Polska Cała - Niepubliczne Przedszkole Artystyczne "Marzenie"


Film dodał(a) Magdalena Trela rok temu, wyświetleń 183


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Sprawozdanie z wykonanych zadań
Międzynarodowego  Projektu Edukacyjnego
„Piękna nasza Polska cała” –
Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „MARZENIE”
w Krakowie

 

REALIZACJA ZADAŃ:

1. „Szlakiem historii”

04.09.2018r. najstarsza grupa („Smerfy”) udała się na wycieczkę na Rynek Główny w Krakowie. Nasze starszaki odwiedziły Sukiennice, Kościół Mariacki, zrobili pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Adama Mickiewicza oraz słynnej fontannie na Rynku Głównym i Placu Szczepańskim. Całość wycieczki zakończyła degustacja precli krakowskich.

2. Zawody sportowe pt. „Biało – czerwoni”

14.09.2018r. korzystając z pięknej pogody – w ogrodzie przedszkolnym odbyły się zawody sportowe pt. „Biało – czerwoni”. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych, m.in. slalom, bieg z piłką, mecz piłki nożnej. Niektóre z dzieci na prośbę nauczycieli w tym dniu były ubrane w stroje biało – czerwone.

3. „Według przepisu Babci lub Dziadka” – pieczenie szarlotki

18.09.2018r. przedszkolaki z pomocą nauczyciela przygotowały szarlotkę. Do ich zadań należało m.in. dodawanie składników, mieszanie. Trudniejsze czynności wykonywały nauczycielki. Upieczoną szarlotkę przedszkolaki skosztowały podczas podwieczorku (relacja na Facebooku – wstawiono 31.12.2018r.)

4. Taniec ludowy

Dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola poświęciły dużo czasu na naukę Poloneza. Efekt końcowy pracy, starszaki, zaprezentowały przed kolegami i koleżankami z młodszych grup (25.09.2018r.).

5. „Napisz kartkę Bohaterom”

Dzieci z naszego przedszkola aktywnie wzięły udział w II edycji akcji BohaterON. Z wielkim zaangażowaniem rysowały kartki dla Bohaterów. Z trzech grup zostało wysłanych około 30 kartek. (data wysłania: 22.10.2018r.)

6. Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego

Przedszkolaki uczestniczyły w przygotowaniu do uroczystego odśpiewania Hymnu Polski. 11.11.2018r. o godzinie 11:11 nasze przedszkole wzięło udział w akcji bicia rekordu. Wszystkie grupy aktywnie, z zaangażowaniem i dumą w sercach zaśpiewały Hymn Polski.

7. Pocztówka „Piękna nasza Polska cała”

Dzieci z najmłodszej grupy ozdobiły pocztówki naszego miasta odciśniętymi przez siebie paluszkami pomalowanymi farbą. Pocztówki zostały wysłane na adres MP nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim. (data wysłania: 22.11.2018r.)

8. Konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała ojczyzna”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zorganizowanym konkursie plastycznym.
W terminie do 28.11.2018r. miały złożyć wykonane przez siebie prace. Technika prac dowolna, w rozmiarze A3 lub A4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30.11.2018r. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

9. „Na skrzydłach historii” – prezentacja multimedialna

Prezentacja multimedialna „KRAKÓW – MIASTO KRÓLÓW POLSKICH” – wykonanie: Magdalena Trela. (Umieszczenie na stronie Piękna Nasza Polska Cała: 31.12.2018r.)

10. Wiersz o tematyce patriotycznej  

W okresie od września do listopada dzieci z naszego przedszkola poznawały różne wiersze o tematyce patriotycznej. Szczególnie mocno przedszkolaki upodobały sobie wiersz pt. „Kto ty jesteś” (filmik umieszczony na stronie Piękna Nasza Polska Cała: 31.12.2018r.)

11. Piosenka o tematyce patriotycznej

W okresie od września do listopada dzieci z naszego przedszkola poznawały różne piosenki patriotyczne. Szczególnie przypadły im do gustu takie pieśni jak: „My pierwsza brygada”, „Legiony”, „Mury” oraz piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

12. Kącik „Piękna nasza Polska cała”

W przedszkolu został zorganizowany kącik o tematyce patriotycznej. Można było go oglądać w sali przedszkolnej przez miesiąc listopad.

13. Zabawa ludowa

Przez cały okres trwania projektu dzieci poznawały różne zabawy ludowe. Ze wszystkich poznanych zabaw nasze przedszkolaki najbardziej polubiły zabawy: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Gąski, gąski, do domu!”, „Mało nas”, „Jawor, jawor”. Zabawy te sprawiały dzieciom ogromną radość.

 

Sprawozdanie wykonała: Magdalena Trela
Koordynator projektu: Magdalena Trela

Komentarze
Wyślij wiadomość do Magdalena Trela