Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Piękna Nasza Polska Cała - Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście


Film dodał(a) Patrycja Kwiecińska
rok temu, wyświetleń 215


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Sprawozdanie z realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała

Placówka: Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście, ul. Kasztanowa 2, 62-571 Stare Miasto

Dyrektor Przedszkola: mgr Bożena Kaźmierczak

Koordynatorzy projektu: Ewa Wejman, Patrycja Kwiecińska, Karolina Kujawińska-Robak

 

W naszym przedszkolu realizację projektu podjęła cała placówka: 14 grup, 20 nauczycieli oraz 306 dzieci wspólnie podejmowało różne działania mające na calu poszerzenie swojej przynależności do naszego narodu. Podczas kilku ostatnich miesięcy wspólnie udało nam się zrealizować 19 z 20 powierzonych zadań. Niektóre czynności podejmowaliśmy wspólnie: nauka, osłuchanie i zaśpiewanie Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego, nauka piosenki "Kocham Cię Polsko" oraz zabawy ludowe. Inne z zadań dzieliliśmy pomiędzy siebie w zależności od wieku oraz możliwości dzieci: Apel z okazji 11 listopada, nauka tańca ludowego, wysłanie pocztówki swojej miejscowości, zorganizowanie wycieczki "Szlakiem historii", turniej wiedzy patriotycznej, zawody sportowe, konkurs plastyczny "Moja mała Ojczyzna", "Dzień Mody Patriotycznej", nauka wiersza oraz zasadzenie "Drzewa Pamięci". Cieszymy się, że w podejmowane przez nas działania włączyli się również nasi rodzice. Wspólnie z nimi udało nam się zorganizować: Konkurs Fotograficzny "To wszystko Polska", "Na skrzydłach historii" - wykonanie prezentacji multimedialnej, "Według przepisu babci i dziadka" - wykonanie regionalnej potrawy, zajęcia otwarte o tematyce patriotycznej, zorganizowanie kącika "Piękna Nasza Polska Cała" o tematyce folkowej oraz praca plastyczna "Strój ludowy naszego regionu". Dołączony do sprawozdania film, w którym pojawiają się zdjęcia oraz filmy dokumentujące naszą pracę to jedynie część podejmowanych przez nas działań. Naszymi pomysłami związanymi z organizacją Apelu (scnenariusz) oraz przepisem babci dzieliliśmy się na grupie 3 września 2018 roku - Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała" Radości, zabawy oraz wspólnie przeżywanych chwil w tych momentach nie da się ukazać w żaden sposób. Mamy jednak nadzieje, że obejrzenie go, chociaż w części pokaże zaangażowanie wszystkich osób w realizacje powyższego projektu i to jak się cieszymy, że mogliśmy w nim uczestniczyć oraz świętować 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Naszą Polskę. 

Na koniec chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania Pani Ludmile Fabiszewskiej za pomysły i stworzenie możliwości na ukazanie naszych działań w szerszym gronie, oraz przede wszystkim za docenienie naszej codziennej pracy. 

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Patrycja KwiecińskaWyślij wiadomość
do Patrycja Kwiecińska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Patrycja Kwiecińska