Publiczne Przedszkole w Sulmierzycach

Film dodał(a) Katarzyna Pasznicka

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI MIĘDZYNARODOWEGO

PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W SULMIERZYCACH

Projekt był realizowany we wszystkich grupach wiekowych. Zrealizowano  następujące zadania:

Zadanie 1: Dzieci ze wszystkich grup nauczyły się  Hymnu Polski i wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach odśpiewały go włączając się jednocześnie do akcji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Dzieci odśpiewały hymn również  na apelu z okazji  11 listopada.

Zadanie 2: W grupie „Tygryski” przeprowadzono  zajęcie otwarte dla rodziców: „Czy jesteś dużym, czy małym przedszkolakiem-bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem!”.

Zadanie 3: Apel z okazji 11 listopada  odbył się w naszym przedszkolu 14.11.2018r.

Zadanie 4:  Dzieci nauczyły się następujących piosenek patriotycznych:

Grupa  Motylki: „Jestem  Polakiem”

Grupa  Misie: „Od morza, aż do Tatr”

Grupa Tygryski: „ Polska”

Zadnie 6: Dzieci ze wszystkich grup  nauczyły się i recytowały  wspólnie na apelu wiersz o tematyce patriotycznej "Katechizm polskiego dziecka".

Zadanie 7:  W korytarzu przedszkolnym  zorganizowano kącik „Piękna nasza Polska cała”.

Zadanie 8:  W czasie realizacji projektu dzieci wraz z nauczycielkami wykonały grupową pracę plastyczną „Strój ludowy naszego regionu”.

Zadanie 9: Dzieci zapoznały  z zabawami ludowymi:  „Furman”, „Praczki”.

Zadanie 11: Została wykonana prezentacja multimedialna "Na skrzydłach historii"  która dotyczyła naszego miasta. Obejrzały ją dzieci ze wszystkich grup w przedszkolu.

Zadanie 12: Wysłaliśmy pocztówkę swojej miejscowości do Pani Ludmiły Fabiszewskiej

Zadanie 15: Po apelu z okazji 11 listopada odbył się „Pokaz mody patriotycznej” z udziałem władz naszego miasta i zaproszonych gości.

Zadanie 16: Nasze „Drzewko pamięci” zostało uroczyście posadzone  w ogrodzie przedszkolnym

Zadanie 18:  Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pomniki osób zasłużonych dla naszego miasta.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i za stworzenie tak wspaniałego projektu.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Katarzyna Pasznicka

do Katarzyna Pasznicka