Miejskie Przedszkole nr 3 z Ustki- zaprasza na relację z realizacji projektu

Film dodał(a) JOANNA CZERSKA

Z przyjemnością wykonaliśmy zadania z projektu "Piękna Nasza Polska Cała", każde z nich dało nam satysfakcję, dobrą zabawę i jednocześnie poszerzyło naszą wiedzę o ojczyźnie. Osiągnęliśmy założony cel- czyli wyposażenie dzieci w poczucie tożsamości, więź z rodakami, z własnym krajem, ziemią która nas karmi i na której żyjemy. Dziękujemy za stworzenie tak pięknej idei, poprzez którą przemówiły serca Polaków- zarówno tych małych jak i większych.

Zrealizowane zadania:

1.      Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego-  09.11 włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej” o godz. 11.11 wszystkie dzieci, zaproszeni goście, pracownicy przedszkola odśpiewali uroczyście Mazurka Dąbrowskiego.

2.       Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada - nasze przedszkole zorganizowało uroczystość z okazji obchodów dnia niepodległości podczas których, odbył się pokaz tańca- krakowiaka, laureaci konkursu recytatorskiego i muzycznego  zaprezentowali swoje talenty, nauczyciele wystawili sztukę przybliżającą dzieciom legendy polskie : „ Szewczyk Dratewka” o „Lechu, Czechu i Rusie oraz „Wars i Sawa”.

3.      Nauka piosenki „Rodzinny Kraj” lub dowolnej piosenki o tematyce patriotycznej  4.      Nauka tańca ludowego – każda grupa sięgnęła po inny taniec, ale najpiękniej wyszedł krakowiak.

5.      Nauka wiersza o tematyce patriotycznej –  w naszym przedszkolu, co roku odbywa się miedzy przedszkolny konkurs recytatorski, a w tym roku tematem przewodnim były wiersze o Polsce.

6.      Zorganizowanie Kącika „Piękna Nasza Polska Cała” –każda grupa w swojej sali stworzyła kącik patriotyczny, a oprócz tego na holu przedszkola powstał kącik w którym poczynając od „małej ojczyzny” -Ustki doszliśmy do Polski.

7.      Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu” – podczas zajęć otwartych z rodzicami powstały kaszubskie  stroje ludowe na portretach dzieci. .

8.      Zabawa ludowa – „Nie chcę Cię znać”, „Poszło dziewczę po ziele”, „Czarny baranie” – to jedne z wielu zabaw jakie nam towarzyszyły w tym roku.

9.  „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowane były w każdej grupie pokazy mody. Nie brakowało na nie pomysłów

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od JOANNA CZERSKA

do JOANNA CZERSKA