Sprawozdanie z akcji "Książka dla szpitala"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Szczekutowicz

W Przedszkolu nr 57 „Mały Książę” we Wrocławiu przeprowadzona została zbiórka książek dla chorych dzieci w ramach akcji „Książka dla szpitala”. Przed jej rozpoczęciem, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak istotne jest pomaganie innym ludziom. W poszczególnych grupach wiekowych odbywały się także pogadanki na temat chorych dzieci.
W holu naszego przedszkola rozwieszono plakaty zachęcające całą społeczność przedszkolną do włączenia się w akcję. Chcieliśmy chorym maluchom podarować książeczki, które pomogłyby choć na chwilę zapomnieć o chorobie i hospitalizacji, a tym samym szybciej powrócić do zdrowia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków oraz ich rodziców udało się zebrać bardzo dużo książeczek, zabawek, pluszaków, gier, puzzli i artykułów papierniczych. Zebrane dary przekazaliśmy na ręce pań pielęgniarek z Oddziału Chirurgii Dziecięcej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy podziękowanie od szpitala. Cieszymy się, że przekazane książeczki i zabawki były miłą niespodzianką w tych trudnych chwilach pobytu dzieci w szpitalu. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji nasze przedszkolaki zrozumiały, że często potrzeba tak niewiele, by sprawić radość drugiej osobie!

Koordynator akcji
Agnieszka Szczekutowicz