Optymistyczna Olimpiada

Wydarzenie dodał(a) Alicja Trybała-Wawryków

3. czerwca 2013r. w Przedszkolu Nr 22 w Koszalinie odbyła się Optymistyczna Olimpiada, czyli rodzinny festyn sportowy zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.
Jak na prawdziwe igrzyska przystało, impreza rozpoczęła się od uroczystego wniesienia flagi olimpijskiej oraz odśpiewania Optymistycznego Hymnu. Następnie zaproszona trenerka fitness rozgrzała małych oraz dużych uczestników festynu rytmicznym aerobikiem, który okazał się doskonałą zachętą do udziału w dalszej części zawodów.

W ogrodzie przedszkolnym wyznaczono tego dnia cztery stacje, w których przedszkolaki miały do wykonania różne zadania:

·         stacja żółta – celowanie do mini-bramki,

·         stacja zielona – skoki na gumowych piłkach,

·         stacja niebieska – przejście przez tunele animacyjne,

·         stacja czerwona – celowanie kółkiem ringo.

Ćwiczenia w poszczególnych stacjach nagradzane były pieczątkami zbieranymi na specjalnie przygotowanych losach. Każdy, kto wytrwale ćwiczył i zebrał komplet pieczątek mógł na zakończenie festynu wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Ponadto w centralnej części ogrodu nieustannie odbywały się różnego rodzaju konkursy przeznaczone dla przedszkolaków oraz ich najbliższych. 5- i 6-latki wraz z rodzicami wzięły udział w wyścigach w workach, 4-latki przeciągały linę, a maluszki dzielnie przenosiły duże klocki, z których mamy budowały wysokie wieże.
Podczas Optymistycznej Olimpiady pobiliśmy również dwa rekordy – pierwszy w zbiorowym skakaniu na skakankach, drugi zaś w zbiorowym kręceniu hula-hop. W obu przypadkach rodzice stanęli na wysokości zadania i aktywną postawą dali świetny przykład swoim pociechom. Nie mało emocji wywołał też bieg tatusiów z dzieckiem na plecach dookoła przedszkolnego placu zabaw, czy rywalizacja między drużyną mam a drużyną tatusiów polegająca na podawaniu piłki nad głowami.
Choć pogoda w czasie festynu nie dopisała, promienne uśmiechy gościły tego dnia na wszystkich twarzach. Wesołą zabawą udowodniliśmy, że sport to nie tylko źródło zdrowia, ale też radości i optymizmu!

od Alicja Trybała-Wawryków

do Alicja Trybała-Wawryków