Wydarzenia, Albumy, Filmy - dzieje się!

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

Na zdjęciu Przedszkolaki z Suchedniowa podczas wycieczki do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

Dziś przedstawiamy najciekawsze wpisy z ostatnich dwóch tygodni. Przyjemnej i inspirującej lektury!! :)

Dzieci z Przedszkola nr 2 im. M. Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim  obchodziły Niebieski Dzień, który został zorganizowany w ramach Kolorowego Tygodnia. Z tej okazji maluchy zawitały do Wioski Smerfów, gdzie czekały na nich różnorodne konkursy, gry oraz quizy.

Koszalińskie Przedszkole nr 21 na jeden dzień zmieniło się w wybieg dla kilkuletnich modelek oraz modeli! W placówce odbył się IV Pokaz Mody Ekologicznej, podczas którego dzieci prezentowały kolorowe kreacje wykonane z ekologicznych materiałów.

„Dzieci bajki piszą…”
to wspaniała inicjatywa pochodząca z Przedszkola nr 77 w Lublinie. Dzieci uczęszczające do tej placówki co pewien czas wspólnie wymyślają „bajkę wymyślajkę”. Maluchy wspólnie decydują, jak powinny potoczyć się wydarzenia, a wszystko to w oryginalnej formie jest spisywane przez nauczycieli. Jest to niewątpliwie ciekawy i oryginalny pomysł, który może stanowić źródło inspiracji dla innych placówek.

W Przedszkolu Publicznym nr 3 w Łęcznej został zorganizowany Tydzień Przyjaciół Natury. Podczas tego okresu zajęcia w placówce koncentrowały się przede wszystkim wokół postaw i zachowań proekologicznych. Maluchy doskonale już wiedzą, że trzeba dbać o faunę i florę, segregować śmieci czy nie zużywać zbyt dużo wody.

Kilkulatki uczęszczające do Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” w Ełku poznawały specyfikę zawodu kucharza. Wszystkich niezbędnych informacji dotyczących pracy w kuchni udzieliła dzieciom Pani Zosia, przedszkolna kucharka. Przedszkolaki w ramach zajęć przeprowadziły kulinarny eksperyment, dzięki któremu dowiedziały się, jak powstaje jogurt.

Zapraszamy także do Złotowa, gdzie odbyły się „Tuwimki”. Polecamy obejrzenie filmiku, w którym główne role odgrywają nie dzieci, lecz rodzice! :)

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyły w akcji pt. „Moje drzewko rośnie razem ze mną”. Tradycyjnie już została ona przeprowadzona w ramach obchodów Dnia Ziemi. Tego dnia maluchy sadziły różnorodne rośliny w przedszkolnym ogródku.

Kilkulatki z koszalińskiego Przedszkola nr 21 poznawały tajemnice kosmosu. Było to możliwe dzięki Gwiezdnemu Teatrowi, który wraz z profesjonalnym sprzętem zawitał do opisywanej placówki 9 maja. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem tej niezwykłej prezentacji!

Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 8 im. Jana Brzechwy w Kołobrzegu obchodziły „Dzień Ogórka”. Z tej okazji nauczyciele przygotowali specjalne zajęcia dla każdej z grup wiekowych.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Tuszynie wybrały się na wycieczkę do Egiptu! Piramidy, gorący piasek, tajemnice faraonów i niesamowite widoki – to wszystko czekało na spragnionych wrażeń przedszkolaków. Zdjęcia z tej podróży znajdziecie oczywiście w Albumach!

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego  im. Jana Pawła II w Suchedniowie zwiedziły Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Kilkulatki zobaczyły m.in. stare domy, sklepiki, kościoły, a nawet ruiny zamku! Z takiej wycieczki nikt nie mógł wrócić zawiedziony.

Na sam koniec zapraszamy do obejrzenia filmu z Przedszkola „Jarzębinki” w Nowych Skalmierzycach. Ten kilkunastominutowy (!!!) materiał zdecydowanie zasługuję na uwagę. Dlaczego? Przekonajcie się sami :)! (D.B.)

od Kinga Kurczek

do Kinga Kurczek