Przedszkolaki z Przedszkola nr 34 w Zabrzu pomaga psom

Wydarzenie dodał(a) Agata Janus

W roku szkolnym 2012/2013 przedszkolaki i ich nauczycielki z Przedszkola nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu przystąpiły do projektu „Bliżej pieska”. W ramach projektu podjęliśmy  wiele działań, które miały na celu uwrażliwić dzieci na los zwierząt, nauczyć szacunku do zwierząt i opieki nad nim. W ramach projektu realizowaliśmy następujące działania:

• Zbieranie darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt „Psitul” w Zabrzu. Dzieci i rodzice mocno zaangażowali się w akcje i zebraliśmy wiele puszek z jedzeniem, suchej karmy, kaszy, makaronów, koców. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestniczących w akcji udało się nam już kilka razy przekazać dary dla schroniska.
  • Adopcja psa ze schroniska - co miesiąc przekazujemy pieniądze zebrane w przedszkolu na rzecz psa.
  • Zorganizowaliśmy zajęcia w czasie których dzieci poznawały różne rasy psów oraz poznawały ich zwyczaje.
  • Odwiedziała nas Pani ze schroniska dla bezdomnych zwierząt „Psitul” w Zabrzu. Uczyła nas jak należy opiekować się psem, jak odczytywać zachowanie psa oraz opowiadała jak wygląda praca w schronisku.
  • Zorganizowaliśmy zawody sportowe „Psie zabawy”. Na zawodach dzieci nie tylko rywalizowały w konkurencjach sportowych, ale też utrwalały wiedzę o psach zdobytą na innych zajęciach.
  • Odbył się przedszkolny konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies”. Dzieci wykonywały prace różnymi technikami. Wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach - dzieci młodsze, dzieci starsze. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się zaangażować dzieci i rodziców w projekt. Wierzymy, że dzięki działaniom podjętym w czasie realizowania projektu dzieci uwrażliwiły się na potrzeby zwierząt i w przyszłości wykażą się odpowiedzialnym i mądrym zachowaniem w stosunku do naszych psich przyjaciół i innych czworonogów.

Koordynatorki projektu:

Agata Janus

Marta Młynarska

Dorota Zbraniborska

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Agata Janus

do Agata Janus