#18FORUM - Bliżej Przedszkola - Zapisz się

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkolaki pomagają zwierzętom!


Wydarzenie dodał(a) Marlena Pięta-Dudek
ponad 13 lat temu, wyświetleń 1516


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Pomagamy zwierzętom

Po raz pierwszy w historii Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej grupa II "Witaminki" wspólnie z nauczycielkami zorganizowała zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt w oświęcimskim schronisku. Cały miesiąc listopad nauczycielki wszystkich grup zachęcały dzieci, aby wspólnie z Rodzicami wesprzeć akcję. Ponadto na zajęciach przedszkolaki poznawały sposoby przygotowania własnych zwierząt do nadejścia zimy (naprawa budy i jej ocieplenie, ciepłe posiłki, ciepłe legowisko dla kotów). Z dnia na dzień jedzenia dla czworonożnych przyjaciół przybywało i w efekcie wspólnymi siłami zebraliśmy:

- 31 kg suchej karmy

- 17 małych puszek karmy mokrej

- 5 dużych puszek karmy mokrej

- 13 saszetek karmy mokrej

- ciężki worek ryżu

- 2 opakowania ciasteczek

- 1 opakowanie paluszków

- miski dla psów i kotów

- koce i ręczniki

W sobotę 1 grudnia cały towar zawieźliśmy do schroniska w Oświęcimiu. Już przy wejściu przywitały nas koty, które łasząc się okazywały nam wdzięczność. Słychać było również szczekanie psów, a wokół budynków panowała czystość i porządek. Młodzi wolontariusze bardzo podziękowali za przywiezione jedzenie i pozostałe dary.

Odjeżdżając zauważyliśmy tuż przy wejściu budę - pracownicy poinformowali nas, że mieszka w niej niewidomy pies czekający już bardzo długo na adopcję. To bardzo smutny widok. Pocieszające jest jednak to, że są wśród nas ludzie - często bardzo młodzi, którzy bezinteresownie ratują zwierzęta i okazują im zwykłe ludzkie zainteresowanie. Całe nasze przedszkole pokazało również, że ma OGROMNE, CIEPŁE SERCE dla tych bezbronnych istot. Pamiętajmy o nich zawsze, ponieważ: Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego zwierzęcia..
 

 

DZIĘKUJEMY



Gr. II "Witaminki"

       oraz nauczycielki Marlena Pięta-Dudek i Barbara Spyt
Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej

 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Marlena Pięta-Dudek



Wyślij wiadomość
do Marlena Pięta-Dudek

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Marlena Pięta-Dudek

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera