Turniej wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka

Wydarzenie dodał(a) Irena Michalik

„Nie ma dzieci – są ludzie” – to myśl przewodnia kończącego się już Roku Korczakowskiego. Pod tym hasłem odbył się również w Miejskim Przedszkolu Nr 20 w Nowym Sączu międzygrupowy turniej wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka.

Aby upamiętnić działania tej wybitnej postaci, 15 grudnia 2012 roku dwie najstarsze grupy przedszkolaków stanęły w szranki rozwiązując zagadki, śpiewając piosenki, układając puzzle i odpowiadając na pytania. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci słodkich kwiatuszków.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu : Barbara Kalisz – Rzecznik Praw Dziecka, Ewa Korzym – dyrektor, Kazimierz Sas – prezes, Grażyna Podgórni – dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 20, a także reprezentant przedszkolaków Daniel Cempa w przebraniu Króla Maciusia Pierwszego. Prowadziły go nauczycielki – Jowita Jabłońska, Irena Fiut, Beata Chruślicka i Maryla Niedzielczyk. W przerwie turnieju w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Kazimierz Sas przeczytał przedszkolakom fragment książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”, którego wysluchały z zainteresowaniem. Na zakończenie dyrektor przedszkola przekazała żywność zebraną podczas zorganizowanej tam akcji charytatywnej „Świąteczny Dar Serca” dla dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej „Marzenie,” działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu oraz ich rodzin.

Irena Fiut

od Irena Michalik