Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Niepodległości - "Kto Ty jesteś? Polak mały!"


Wydarzenie dodał(a) Dominika Soporowska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 3156


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też 12 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Wszyscy odświętnie ubrani, z flagami lub kotylionami zebraliśmy się w holu przedszkolnym, aby zapoznać się z symboliką tego ważnego dnia. Przybliżyły nam ją dzieci  z naszego kółka małych form scenicznych. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy oraz pieśni związanych z tematyką Dnia Niepodległości oraz wspólnie, w pozycji na baczność, odśpiewać Hymn Narodowy oraz Hymn Naszego Przedszkola. Natomiast przed apelem każda grupa w swojej sali na zajęciach miała możliwość oglądania mapy Polski, zapoznania się z wizerunkiem godła państwowego, wysłuchania hymnu narodowego stojąc w odpowiedniej pozycji oraz wykonania samodzielnie flagi narodowej lub kotylionów w zależności od grupy wiekowej.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dominika Soporowska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!