Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Niepodległości - "Kto Ty jesteś? Polak mały!"


Wydarzenie dodał(a) Dominika Soporowska
ponad 11 lat temu, wyświetleń 3528


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też 12 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Wszyscy odświętnie ubrani, z flagami lub kotylionami zebraliśmy się w holu przedszkolnym, aby zapoznać się z symboliką tego ważnego dnia. Przybliżyły nam ją dzieci  z naszego kółka małych form scenicznych. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy oraz pieśni związanych z tematyką Dnia Niepodległości oraz wspólnie, w pozycji na baczność, odśpiewać Hymn Narodowy oraz Hymn Naszego Przedszkola. Natomiast przed apelem każda grupa w swojej sali na zajęciach miała możliwość oglądania mapy Polski, zapoznania się z wizerunkiem godła państwowego, wysłuchania hymnu narodowego stojąc w odpowiedniej pozycji oraz wykonania samodzielnie flagi narodowej lub kotylionów w zależności od grupy wiekowej.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dominika Soporowska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się