Dzień Niepodległości - "Kto Ty jesteś? Polak mały!"

Wydarzenie dodał(a) Dominika Soporowska

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też 12 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Wszyscy odświętnie ubrani, z flagami lub kotylionami zebraliśmy się w holu przedszkolnym, aby zapoznać się z symboliką tego ważnego dnia. Przybliżyły nam ją dzieci  z naszego kółka małych form scenicznych. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy oraz pieśni związanych z tematyką Dnia Niepodległości oraz wspólnie, w pozycji na baczność, odśpiewać Hymn Narodowy oraz Hymn Naszego Przedszkola. Natomiast przed apelem każda grupa w swojej sali na zajęciach miała możliwość oglądania mapy Polski, zapoznania się z wizerunkiem godła państwowego, wysłuchania hymnu narodowego stojąc w odpowiedniej pozycji oraz wykonania samodzielnie flagi narodowej lub kotylionów w zależności od grupy wiekowej.

od Dominika Soporowska

do Dominika Soporowska