Święto pieczonego ziemniaka

Wydarzenie dodał(a) Renata Tarkawian
ponad 12 lat temu, wyświetleń 2024

10 października 2012 r. dzieci wraz rodzicami z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie z gr. „Krasnoludki” wzięli udział w ognisku zorganizowanym z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Uroczystość odbyła się w Gręzówce na prywatnej działce rodziców, których dziecko uczęszcza do tejże grupy. Przedszkolne spotkanie uświetniła obecność  pani dyrektor Małgorzaty Piotrowskiej, która przygotowała dla dzieci słodkie niespodzianki. Wielką radość sprawiła wszystkim piękna jesienna pogoda, która bez żadnych przeszkód, pozwoliła świętować na świeżym powietrzu. Po oficjalnym rozpaleniu ogniska rozpoczęły się „ziemniaczane” gry i zabawy ruchowe integrujące grupę. Dużo uśmiechu sprawiły wszystkim bieg z ziemniakiem na łyżce stołowej, skoki w workach, rzut ziemniakiem do celu, a także konkurs na najdłuższą obierkę, który dedykowany był wyłącznie dla rodziców. Humor dopisywał każdemu z uczestników, zarówno tym młodszym jak  i starszym. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było kosztowanie wyśmienitych, pieczonych w ogniu kartofli, których-jak u dobrych gospodarzy przystało- nie brakło oraz pieczenie kiełbasek. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy przygotowali pyszne przekąski dla dzieci. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Rodzice biorący udział w zabawach otrzymali pamiątkowe ordery natomiast dzieci słodkie lizaki.

Spotkanie zorganizowały panie Renata Tarkawian i Marzena Chojnacka.

od Renata Tarkawian

do Renata Tarkawian