Wioska Indiańska plemienia Hałabały :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

Wioska Indiańska plemienia Hałabały.

Uśmiechnięte twarze, kolorowe pióropusze, ciekawa zabawa, bardzo dużo Gości, to dobre, piknikowe chwile z okazji świętowania Dnia Rodziny w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach. Do wspólnej zabawy, tym razem zaprosili: Melatu57, Wódz plemienia krasnal Hałabała oraz szamanka. Bezpośrednie doświadczanie i działanie dzieci w Wiosce Indiańskiej, okazały się znakomitą okazją do poznania zwyczajów i obrzędów innej kultury. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych. W trakcie zdobywania sprawności indiańskich mieszkańcy plemienia Hałabały dzielnie zmagali się z próbami siły, wytrwałości, odwagi. Chętnie tańczyli do rytmu indiańskiej muzyki, odstraszając grzechotniki. Wykazali się nie tylko odwagą i zwinnością, ale również talentami artystycznymi, wykonując maski i tipi. Przedsięwzięcie to realizowaliśmy w ramach projektu „Kartonowa zabawa”, zainicjowanego przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. W naszej indiańskiej wiosce wszystkie starania mieszkańców szczepu zostały dostrzeżone i nagrodzone przez Wodza. Całość spotkania, jak na Indian przystało, utrzymaliśmy w harmonii z otaczającym światem, żegnając się w wielkiej przyjaźni.

WIOSKA INDIAŃSKA PLEMIENIA HAŁABAŁY

WÓDZ I DZIEWCZYNA SZAMANA

TOTEM

KRĄG PRZYJAŹNI

PRZYJĘCIE DO SZCZEPU INDIAŃSKIEGO

1.      Próba jazdy konnej

2. Próba słuchania. Indiańskie opowieści – słuchanie bajki w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom

3.      Próba dobra. Podczas tańców posyłamy uśmiech, dobre myśli. Bronimy Drzewka Spełniania Marzeń od silnych podmuchów wiatru i grzechotników

DRZEWKO MARZEŃ DO SPEŁNIENIA – wiążemy węzełki

UROCZYSTOŚĆ NADANIA INDIAŃSKIEGO IMIENIA

MALOWANIE TWARZY, TATUAŻE ODZWIERCIEDLAJĄCE INDIAŃSKIE IMIĘ

ZDOBYWANIE SPRAWNOŚCI – PIECZĘCI

Maska Indianina

Strzelanie z łuku

Połów ryb

Skojarzenia  indiańskie i polowanie na bizona

Ozdabianie tipi

ZABAWA DLA RODZICÓW „UWALNIANIE ZE SPĘTANIA”

LOSOWANIE NAGRÓD WŚRÓD ZDOBYTYCH PIECZĘCI

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za tak liczne przybycie na Piknik. Za wspaniałą zabawę i dobrą atmosferę. Jesteśmy przekonane, że to dzięki Wam na te piknikowe chwile, zaświeciło nad Katowicami słońce. Dziękujemy Rodzicom-Sponsorom, którzy hojnie wsparli naszą inicjatywę. Dziękujemy Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej i Radzie Rodziców za pomoc w organizacji spotkania. Dziękujemy Pani Kasi i Pani Marcie za malowanie twarzy. Dziękujemy Mamie Mieszka za czytanie indiańskiej bajki. Dziękujemy Mamie Tereni -pani Kasi Orłowskiej- za przygotowanie pomocy w ramach Projektu „Kartonowa zabawa”.

Z wyrazami wdzięczności

Agnieszka Kubiczek, Monika Nowak