Przedszkolaki ze "Słoneczka" obchodzą Świeto Polskiej Niezapominajki w Szczecink

Wydarzenie dodał(a) Justyna Rudczak

Tak obchodziliśmy 15 maja 2012 Święto Polskiej Niezapominajki

w Przedszkolu „Słoneczko” w Szczecinku

Jak co roku, niezmiennie od 8 lat i w tym roku obchodzimy w Przedszkolu Niepublicznym "Słoneczko” w Szczecinku Święto Polskiej Niezapominajki.

W tym roku postanowiliśmy pozyskać więcej sojuszników do propagowania idei  tego święta w naszym mieście  - w Szczecinku. Nasze działania wsparła Samorządowa Agencja Promocji i Kultury ze Szczecinka, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz lokalna Liga Ochrony Przyrody, którym tą drogą serdecznie dziękujemy. Zachęciliśmy do udziału wszystkie szczecineckie przedszkola, które z chęcią przyjęły nasze zaproszenie. Nasza impreza była rozplakatowana w mieście.

Aby uwrażliwić społeczność naszego miasta na wartości rodzimego krajobrazu i dostrzegania piękna otaczającej nas przyrody w Szczecinku będziemy rozdawaliśmy ulotki przechodniom, no i oczywiście rodzicom w naszym przedszkolu.

Wierzymy, że podejmowanie tego typu działań już z przedszkolakami zaowocuje wychowaniem społeczeństwa odnoszącego się z należytym szacunkiem do środowiska naturalnego zgodnie z hasłem: "ŻYJ Z PRZYRODĄ W ZGODZIE, ODSUŃ OD NIEJ ZŁO I PAMIĘTAJ O TYM, ABY CHRONIĆ JĄ”

Pogoda mimo „zimnej Zośki” dopisała i nasz bogaty program udało się nam zrealizować, no i propagować w Szczecinku ideę tego święta.

Mamy nadzieję, że dzieci dobrze się bawiły. Brały udział w licznych konkursach. Wystawa prac plastycznych dzieci na temat: „Niezapominajka w oczach dziecka” jest przez tydzień wyeksponowana w holu Kina „Wolność”. Były nagrody, dyplomy oraz podziękowania za udział.

W lokalnych mediach ukazały się relacje i zdjęcia z naszej imprezy m.in. WWW.iszczecinek.pl ”Przed ratuszem zakwitły niezapominajki- jak świętują przedszkolaki”, WWW.gk24.pl, WWW.temat.net, WWW.gawex

od Justyna Rudczak

do Justyna Rudczak